YENİ NESİL PERDELER

Mekanların iç taraflarından bakınca arka planda kalan, dış taraflarından bakılınca ön plana çıkan perdeler, aslında dekorasyonumuzda önemli bir parçadırlar. Öyle ki bir eve dışarıdan bakıldığında o evin iç mekanının tarzını yansıtan bir öğedir. Evimizin dış dünyaya açılan camlarını süsleyen birer detaydırlar. Evimizi bir gelin olarak kabul edersek bu gelini duvağı perdelerimiz olmaktadır.

Zaman ilerledikçe hayatta her şey bir değişime uğruyor. Bu değişime perdelerde ayak uydurmak zorunda kalıyor ve değişiyorlar. Yaşam koşuşturmasının içinde perdeler artık daha az yer kaplayan, daha çok güneş ışığına izin veren ve modern tarzlarda dizayn edilerek tüketiciye sunuluyor. Eskisi gibi yerlere kadar uzanan, yıkanması, kurutulması ve ütülenmesi problem olan kumaşlar yerine, daha elverişli, kolayca yıkanıp hemen takılan ve kırışmayan kumaşlardan imal edilen ürünler, özellikle ev hanımlarını bu dertlerden kurtarıyor. Çalışan hanımlar içinde büyük bir kolaylık sunulmuş oluyor. Kısacası perdelerde artık rahatlık ve kolaylık ön plana çıkmaya başlıyor. Kumaşı ve boyutu kadar perdenin mekandaki dekor ile uyumu da artık dikkate alınan bir özelliği halini almıştır. Dekorunuza uygun sitiller tercih ederek, mekanda bütünlük sağlamak oldukça önem kazanmaktadır.

Eğer büyük bir salonunuz varsa sadece burada uzun perdeleri tercih etmenizi öneririz. Böylece dekorasyonunuz daha zengin bir duruşa sahip olacaktır. Klasik bir dekorunuz varsa perdelerinizi desenli tercih ediniz. Daha spor bir tarza sahipseniz o zaman perdelerinizi düz renk olarak kullanmanız gerekir. Yatak odanızda eğer fantezi tarzını kullandıysanız, o zaman perdenizi buna uygun olan ipek, sentetik ipek, vual ya da saten kumaştan tercih edebilirsiniz. Daha genç bir tarz ile döşeli bir yatak odasına sahipseniz, o zaman katlamalı sistem perdeleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Mutfak perdeleri için temizliği kolay ve kullanışı rahat olan çeşitleri seçiniz. Çocuk odaları için yine çocuk mobilyalarına uygun renk ve stilde, daha çok eğlenceli ve abartıdan uzak perdeler kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.