UFAK MEKANLARA GENİŞ ÇÖZÜMLER

Ev dekorlarında boyanın önemi oldukça büyüktür. Hele birde küçük bir mekanın rengini seçmek oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Eğer seçtiğiniz renk yanlış olursa mekanı olduğundan daha da küçük gösterebilirsiniz. Buda oldukça can sıkıcı bir durum doğuracaktır. Küçük mekanlar için eski usul olarak da kabul edilen açık tonlar tercih edilmelidir. Mobilyalarımızı tercih ederken de yine açık ve parlak renkte olan mobilyalara yönelmemiz, mekanın aydınlık ve geniş görünmesine neden olacaktır. Bunu en büyük sebebi mekana ayna efekti vererek kendi içinde yansımaları yaratmaktır.

Eğer artık mobilya seçimini yapmışsak, bunun son çıkış noktası duvarlardaki renkler ile oynamaktır. Açık renk boyalar ya da duvar kağıtları kullanabilir, hatta odanın bir cephesini komple olarak ayna ile kaplatabilirsiniz. Mekanı geniş hissettirmenin diğer bir yolu da tavanı açık renklerde boyamaktır. Bunun için ise ideal olan tabiî ki beyaz renktir. Eğer açık bir duvar rengi kullanmışsak tavanı da bu renge boyayabiliriz. Ama lütfen koyu renkleri tercih etmeyiniz. Zaten küçük olan mekanınızı koyu bir renk tavan boyası ile boyarsanız, mekanı daha da basık hale getirmiş olursunuz.

Yine küçük mekanları büyük göstermeniz başka bir püf noktası da mobilyaları olduğunca ankastre olarak kullanmaktır. Böylece size yer faydası sağlayacaktır. İşte bu tür detayları kullanarak sizde küçük mekanlarınızı olduğundan daha geniş olarak gösterebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.