RESTAURANT DEKORASYONU NASIL OLMALIDIR?

Restaurant dekorasyonu müşterinin memnuniyetini daha ilk girişte kendini göstermelidir. Buna dayanarak da her malzemenin kaliteli ve şıklığı çok önemlidir. Kaliteli hizmete dayanarak restaurant dekorasyonu öncelikle göze hitap ederek müşteri memnuniyetini sağlamalıdır.

 Restaurant özel yemeklerin yendiği bir mekan olmasından dolayı ışıklandırma ve masa şıklığı çok önemlidir. Işıkların göz yormayacak şekilde ve loş olması gerekir. Örtüler de masa ve sandalyeye uyum sağladığı kadar ışıklandırmaya da uyum sağlamalıdır. Bu nedenle örtü rengi aydınlatma rengine göre seçilmelidir ki göz yormasına neden olmasın. Ayrıca masa ve sandalye örtüsüne abartılmayacak kadar gösterişli süsleme yapılabilir.

Masa sade ve şık olmalıdır. Peçetelerin örtüye uyumu ve düzeni, bardakların sıralanışı ve dekoru çok önemlidir. Bunların yanı sıra masaya çiçeklendirme yapılırsa bu çok zarif bir davranış olur. Masa üstlerine konulan çiçeklerden yola çıkarak çiçek desenli tablolar da restaurant dekorasyonunuza ayrı bir renk katabilir.  Ya da duvarlarınız çok kaliteli ve çok şık ise bunun yerine duvar köşelerine gösterişli çiçekler yerleştirebilirsiniz. Bu da restaurantınız da farklı bir tarz yaratabilir. Duvarlarda ise kahverengi, açık kahve, bej ve krem tonları uygulanırsa dekor düzenlemeleri sizin için daha rahat ve kolay olacaktır. Çünkü bu renk tonlarına her türlü malzemelerle uyum sağlayarak restaurant dekorasyonunuza gösteriş, zariflik ve şıklık verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.