PERDE DEKORU

           Perde seçimi dekorasyonda önemli bir paya sahiptir. Evimizde yatak odasından, bebek odasına, misafir odasından mutfağa birçok bölüm bulunmaktadır. Her yerin de perde seçimi muhakkak ki ayrı olacaktır. Şimdi gelin her bölüm için ayrı ayrı perde seçimi nasıl yapılır onlara göz atalım:

Yatak Odası Perdesi:

            Klasik yatak odalarında bol pilli organze ya da ipekten bür tül kullanabilirsiniz. Kenarları için ise kadife veya ipek kumaştan yapılmış fon perdeler kullanabilirsiniz. Modern yatak odanız var ise, desenli kumaşlarla yapılan tüller kullanabilirsiniz. Krom, metal ve nikelden yapılmış perde aksesuarlarıyla da dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Misafir Odası Perdesi:

            Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırladığımı bu odalarımızda kumaş stor perde ya da kumaş katlamalı perde kullanabilirsiniz. Sade ama odanın pencere yapısına, tavana ve duvara uygun bir tül de kullanabilirsiniz.

Bebek Odası Perdesi:

            Bebekler hassas olduğu için Toz durdurucu kumaştan yapılan perde ve tülleri seçmelisiniz. Bu kumaşlar kür ve tozun kumaşa geçmesini engellediği için perdenin temizliği kolaylıkla yapılmaktadır. Işıktan korumak için ise karartma kumaştan yapılan stor perde de kulanabilirsiniz.

Mutfak Perdesi:

            Mutfaklarda daha çok temizliği kolay olan katlamalı perdeler kullanılmaktadır. Mutfak dolaplarına uygun renkte katlanabilir perde ve tüller kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.