MUTFAKLAR

Mutfak, evimizin en önemli bölümlerindendir. Özellikle mutfakta çok zaman geçiren ev hanımı iseniz, her şeyi en iyi şekilde kullanılabilir yaparak, hem zaman kazanıp hem de yemek yapmayı kendiniz için daha keyifli hale getirebilirsiniz. Öncelikle mutfakta neye ihtiyaç olduğu belirlenmelidir. Böylelikle daha keyifli ve kullanışlı tasarımlar ortaya çıkmaktadır.

Mutfak dekorasyonunda renk uyumu çok önemlidir. Dolap, mutfak masası, sandalye gibi mobilyaların birbirleriyle renk uyumu içinde olması gerekir. Ayrıca bunun yanında kullanışlı, güzel bir kullanım alanının olması ve dayanıklı olması gerekir. Köşeleri yıpranan bir mutfak masası ya da çok ucuza yapılan sandalye kaplaması hiçbir zaman keyif vermeyecektir. Çünkü evinizin kalbi olan mutfak, kadınlar için oldukça önemlidir.

Güvenlik mutfakların olmazsa olmazıdır. Yangınlar, yaralanmalar ve çeşitli mutfak kazaları hemen hemen her insanın başına gelebilecek olaylardır. Mutfak tasarımı yaparken aşağıdaki hususlara dikkat ederek güvenlik önlemleri alınmalıdır.

1- Mutfak evin arka cephesinde olmamalıdır.

2- Eşyalar dengeli yerleştirilmelidir.

3- Ocaklar pencere kenarlarında bulunmamalıdır.

4-Mutfak kapısının karşısında merdiven bulunmamalıdır.

5- Soğuk ve sıcaklık açısından birbiriyle zıt makinelerin yakın teması olmamalıdır.

6-Mutfak dolapları sıkı bir şekilde monte edilmelidir.

Böylelikle güvenli olan mutfağınızı rahatlıkla kullanabilir bir hale getirebilirsiniz. Tabi bunları yaparken de kendi zevkinizi göz ardı etmemeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.