MAĞAZA DEKORASYONU

Mağaza dekorasyonunda mekan seçimi iyi yapılmalıdır. Mağaza dekorasyonunda mekanı şekillendirmek ve seçimleri doğru yapmak hem mağaza çalışanları için hem de mağazaya alışveriş için gelen müşterilerin zevklerine ve ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir. Mağaza dekorunda vitrin camlarının iyi ve kaliteli olanları seçilmelidir. Mağaza dekorasyonunda aydınlatma ve ışıklandırmalarda mağazanın ebatına göre uygun şekilde yapılandırılmalıdır. Yaz ve kış ayları da düşünülerek klima sistemleri her yönden iyi bir şekilde kullanılması düşünülerek mağazaya yerleştirilmelidir.

Mağaza dekorasyonunda bay,  bayan ve çocuk bölümleri mutlaka ayrı olmalıdır. Özellikle giriş kat çocuk bölümüne ait İkinci kat ise bayanlara ait olmalı ve üçüncü kat ise baylara tahsis edilmelidir. Mağaza dekorasyonunda her bölümde giyim kabinleri bulundurulması gerekir. Eğer mekan küçük ise bay veya bayan bölümleri bir ise her bölüm için ayrı ayrı giyinme kabini yapılmalıdır.

Tuvaletler de her katta olacak şekilde dizayn edilmelidir. Mağaza dekorasyonunda giysilerin olduğu raflar çok yüksek bir şekilde değil de, mümkün olduğunca alçak bir şekilde monte edilmelidir. Ve mağazanın orta kısımlarında giyim rafları olmamalıdır. Mağaza dekorasyonunda aynalar mutlaka boydan olmalı ve giyinme kabinlerinin içlerinde de bu boy aynalarından olmalıdır. Kasa bölümünün, mağazanın hemen girişinde değil ortada olacak şekilde dizayn edilmelidir. Böylelikle mağazaya giriş çıkış engellenmemiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.