KRAL DAİRESİ DEKORU

 

Ev konforunun saraylara layık şıklığın ihtişamını taşıyacak şekilde dekore edilirler. Duvarlarda Osmanlı motiflerinin yer aldığı değerli tablolar ile altın varağın uyumu ve mobilyalardaki ince nüanslar dikkat çekicidir. Türk motiflerinin ağırlıkta olduğu kral dairelerinin yanı sıra çeşitli ülkelerin tarzlarının kullanıldığı dekorlarda görülebilmektedir.

Kral dairesi adı üstünde ihtişamın sergilendiği bir dairedir. Her şeyin en pahalısı ve görkemlisi kullanılır. Bu dairelerde genelde mutfak bulunmaz. Servis dışardan yapılır. Bulunan dairelerde de mutfak pek kullanılmaz. Bu dairelerin en gösterişli yerleri banyoları ve yatak odalarıdır. İhtişamın bütün olanakları kullanılır. Banyoları genelde deniz ya da şehir manzaralı olur. Jakuzi mutlaka vardır. Parlak taşlar altın süslemeler ile banyoların şıklığına şıklık katılır.

Salonlarda çok şık ve kaliteli toruma grupları kullanılır. Camda asılı perdeler bile birer gösteriş abidesi halindedir. Kral dairleri adını yakışır şekilde, karalarla layık bir biçimde dekore edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.