GENÇ ODASI DEKORASYONU

Çocuklarımız büyümeye başladığı zaman yavaş yavaş ihtiyaçları da artmaktadır. Özellikle ergenlik dönemine girerken bu dönem boyunca gençlerin fikirleri sürekli değişmektedir. Bununla beraber de ihtiyaçları farklılaşmaktadır. Bu dönemi rahatlıkla geçirmeleri için onların isteklerini en azından kendi odalarıyla ilgili değişimlerini yerine getirmeliyiz. Bunu bilen firmalar da değişen ihtiyaç ve beklentilere cevap verebilmek için daha modern, kullanışlı ve çağdaş mobilyalar üretmektedir. Ayrıca her zaman ve her koşulda kullanılması için mobilyaları modüler sistem üretmektedirler.

Gençlerin daha başarılı olması için sakin ve huzurlu bir odada ders çalışması gerekir. Çoğu vakitlerini ders çalışarak, pc başında ve tv izleyerek geçirdikleri için odalarının da hiç kuşkusuz mükemmel bir şekilde dizayn edilmiş olması gerekir. Odalarında birçok faaliyetler yapabilecekleri ve odalarına gelen arkadaşlarını konuk edebilecekleri için genç odasını buna uygun tasarlamak gerekir. Genç odasında en çok bulunan üniteler; çalışma masası, yer minderleri, yatak, gardroptur. Eğer odanız büyükse ayrıca kütüphane, oturma birimi ve şifonyer de kullanabilirsiniz. Mobilya malzemelerinde ise genellikle lake, metal ve ahşap kullanılmaktadır. Fakat günümüzde daha çok kiraz, maun, ceviz, masif ve mayi-yeşil lake kaplamalar kullanılmaktadır.

Duvarlarda canlı renk kullanın. Bunun seçimini de çocuğunuzun yapmasına izin verin. Sonuçta kendi odası olduğu için tüm zamanını orada geçireceğinden renk seçiminin de onun yapmasına olanak sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.