FRANSIZ TARZI DEKORLAR

Evlerinizi dekore ederken Fransız tarzında bir ev de döşemek isterseniz, ince detaylara dikkat ederek modern ve son derece estetik bir ev dizayn yakalayabilirsiniz. Mobilyalarınız ahşaptan ve döşemelik kumaşlarınız da rengarenk kır desenli özelliğe sahip olabilir. Fransız stilinde daha iyi sonuçlar almak için tercihinizi rustik mobilyalardan kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bu stilde dekore edilmiş mekanlarda,  mutfaklar için büyük camlı ve çekmeceli dolaplar mekana son derece sempatik ve daha güzel bir görünüm sağlamaktadır.

Fransız tarzı ev dekore edilirken en önemli olan salonlarımızda büyük geniş bir yemek masası olması şarttır. Bilhassa bu masanın cilalı olması gerekir. Yine çok sayıda sandalyelerin bulunması ve bunların da deri olması, evinize son derece sempatik bir görünüm sağlamaktadır.

Fransız tarzında bir evin yatak odası ise cıvıl cıvıl renklerle boyalı olması daha huzur verici olur ve yatak odasınıda sütunlu bir yatak tercih edilmesi daha uygundur. Sütunların döşemeleri ise drapeli kumaşlarla kaplı olması yatak odası için son derece idealdir. Evinize daha modern bir görünüm katmak için perdelerinizi kareli ve çizgili tercih etmeniz bu stil evler için daha uygundur. Bu tip Fransız tarzı evlerde tercih edilen pencereler ince ve uzun yapılıdır. Ahşap panjurlar yazın kavurucu sıcağından korumak için idealdir. Fransız tarzında ev dekore edilirken sıklıkla kullanılan aksesuarlar seramikler, el yapımı ahşap parçalar ve duvarlarda ise çeşitli tablolar var olur. Bu stili iyi bir biçimde uygulamak ve mekana daha güzel bir hava katmak için renkli vazolar içerisinde taptaze rengarenk çiçekler de kullanabilirsiniz. Evinizin masasının üzerinde ise çeşitli antika çanak- çömlekler ve şamdanlar daha nostaljik bir atmosfer yaratmak için idealdir. Fransız tarzında bir evde olmazsa olmazı tabi ki de şöminedir. Şöminenin etrafını ve çevresini de bakır eşyalarla süsleyerek ortama daha otantik bir hava katabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.