EVİNİZİ SEVİNDİRECEK EKONOMİK FİKİRLER SERİSİ 1

 

 

İçinde yaşantımızı sürdürdüğümüz mekanları değiştirerek yenilemek hem size, hem de tüm ailenize ferahlık ve tazelik vererek yep yeni bir ruh hali kazandıracaktır.  Fakat mekanları yenilemek sanıldığı kadar kolay değildir. Bunun için bazen iyi bir bütçeye ihtiyaç duyulur. Eğer sizin böyle bir bütçeniz yok ise size sunacağımız basit çözümler ile hesaplı değişiklikler yaparak işinizi görebilirsiniz.

  1. Öncelikle hem bedelsiz olan hem de oldukça basit bir çözüm sunuyoruz size. Eşyalarınızın yerini değiştirmek. Evet, bu oldukça basit ve hiçbir masraf çıkartmayan bir çözündür. Böylece evinizin havasını değiştirmiş olurusunuz.
  2. Diğer bir farklılık yaratma önerisi ise, örneğin mutfakta kullandığınız bir fincan ya da kâseyi artık mutfak gereci olmaktan çıkartarak çalışma masasında bir not kabı ya da ataç biriktirme kabı olarak kullanmaya dönüştürebilirsiniz.
  3. Duvarlarınızın rengini değiştirerek yeni bir atmosfer yaratmak isteyebilirsiniz. Bu bütçenizi zorlayacak bir davranış gibi gelebilir size fakat hepsini boyamak yerine, sadece bir bölümünün rengini değiştirerek harika bir değişime imza atmış olursunuz.
  4. Kullanmadığınız bir yatak örtüsünden yeni bir perde dikmeye başlayabilirsiniz. Böylece yeni bir perde için bütçe ayırmanıza gerek kalmaz.
  5. Evinizin bir köşesini sadece resim bölümü olarak ayırabilirsiniz. Evdeki çerçeveli birbirine uyumlu hale getirmek için ise onları boyayarak renklendirip bir konsept oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.