EV DEKORASYONUNDA RENKLERİN UYUMU

 

Ev dekorasyonunda renklerin uyumu çok önemlidir. Bu nedenle ev dekorasyonunda renklerle doğru bir dekorasyon yapmak birkaç basit teknikle mümkündür. Dekorasyon yaptığımız yerin doğru renklerle boyanmış olmasının yanı sıra doğru bir şekilde aydınlatmak ve ışıklandırılmalıdır. Böylece ev dekorasyonda mekana yapacağımız renk dağılımı şöyledir. Yüzde atmış duvar renkleri yüzde otuzu mobilyalar ve yüzde onu ise aksesuar ve objelerden ortaya çıkmaktadır.

 

Ev dekorasyonunda uyguladığımız renklere dikkat etmemiz gerekmektedir. Dekorasyonda seçeceğimiz renkler birbirini tamamlayan renklerden oluşmaktadır. Böylece hem görselliği hem de şıklığı yakalamış oluruz. Örneğin turkuaz,yeşil, kum beji renkleri kullanabiliriz.

Evimizde yapacağımız dekorasyonda rahatlığa ve huzura önem veriyorsak sarı, mavi, morun tonlarını kullanabilirsiniz. Mor veya tonlarını tercih ettiğinizde siyah tonunda aksesuar ve objeler seçerek mekanın hoş bir uyum yakalamış oluruz. Ev dekorasyonunda evimizin zeminin de çok açık renkler kullanılmışsa duvarlarında koyu tonlar tercih edersek ayrı bir konsept yakalamış oluruz. Evimizin dekorasyonunda pastel tonlar uygularsak mekanımız hem daha aydınlık hem de rahat bir  hava yakalamış oluruz. Ev dekorasyonunda dengeyi sağlamak için eskitmeden yapılmış mobilya ve aksesuarlarla mekanımızda hoş bir uyum yakalamış oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.