YATAK ÖRTÜLERİ

Yatak örtüleri yatak odası dekorasyonu için oldukça önemlidir. Yatak odasına girdiğimizde en göze çarpan eşyalardan biri de yataktır. Yatakların şık ve estetik görünümleri dekoratif tasarlanmış yatak örtüleriyle tamamlanmaktadır. Yatak örtüsü model seçiminde yatak odanızın rengi ve mobilyalarının yanı sıra aksesuarlar da baz alınarak uygun bir renk tercih edilmelidir. Yatak odası dekorasyonunuz klasik ise bu yönde tasarlanmış bir model tercih etmelisiniz. Böylece dekorasyonunuzda hoş bir kombinasyon elde etmiş olursunuz. Dekorasyonunuzda modern bir tarz ağırlıkta ise düz veya geometrik desenli yatak örtüleri kullanabilirsiniz. Bu modellerin yanı sıra daha şatafatlı ve ilginç yatak örtüleri de bulunmaktadır. Her zevke ve her bütçeye göre yatak örtüsü bulmak mümkün.

YATAK ÖRTÜLERİ

Örtüler geçmişten günümüze varlıklarını sürdüre gelen bir tür aksesuarlardır. Aslında onla odalarımızın özelliklede yatak odalarımızın vazgeçilmezleridir. Genç odaları ya da çocuk odalarında kullanılmazlar. Bu yüzden özellikle yatak odaları için üretilmektedirler.

Bu gün baktığımızda birçok yatak örtüsü örneği  görebilmekteyiz.  Özellikle eski zamanlarda yatak örtüleri dantelden tercih edilirdi. Şimdilerde ise daha modern  tarzlar revaçta. Dantel gibi klasik bir tarza sahip olan kırk yama diye tabir edilen yatak örtüleri de kullanılmaktadır.

Bunların dışında artık çeşit çeşit kumaşlar kullanılarak üretilen modern yatak örtüleri de mevcuttur. Tül, saten yada keten kumaşların hakim olduğu yatak örtüleri, özelliklede yeni evlenecek olan kişilerin genel tercihidir. Çiftler evlenirken yatak örtüleri genelde beyaz renkli olarak tercih etmektedirler. Dantelli, tüllü ve gipürlü modeller gençlerin gözesi olurken, bu kumaşlara pullar, paletler, boncuklar, inciler eşlik edebilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra yatak örtüsü olarak tüylü, pelüşlü ya da deri kumaşların kullanıldığı örtüler tercih edilir.