IŞILTILI YATAK ODALARI

       Huzura ve mutluluğa ihtiyaç duyduğumuz şu zamanlarda huzuru kendimize ait odalarda bulabiliyoruz. Bu huzuru daha şık daha gösterişli göstermek için yatak odalarımız yeni modellerle mutlu ışıltılı ortamlar için daha şık.

      Modanın her şeye hâkim olduğu zamanda yataklarımızda rahatlığı huzuru bulmak için hem kullanış bakımından hem de rahatlığı ve şıklığı bakımından yatak odalarımızın düzeni, şekil ve renk tonlarıyla kısa bir sürede olsa bizi biraz olsun rahatlamak için gösterişli ses getirecek tasarımlarıyla yoluna emin adımlarla ilerliyor…

MİSAFİRLERİNİZ İÇİN YATAK ODASI DEKORASYONU

Evimizde ekstra bir odayı misafirlerimiz için yatak odası olarak dizayn edebiliriz. Böylelikle misafirlerimiz geldiğinde onları evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlamış oluruz. Misafir odası tasarlarken şıklılığı görselliği ön planda tutmalıyız. İlk öncelikle yatak odası için yatak çok önemlidir. Yatak odası için yatak alırken rahat ve ergonomik olmasına dikkat edilmelidir. Misafir odası için dolaplarda da boş askılık bulundurmalıyız. Böylece misafirlerimiz eşyalarını dolap içine yerleştirerek dağınıklığa sebep olmayacaktır. Misafirleriz için hazırladığımız odada şifonyer bulundurmalıyız. Misafirlerimiz için hazırladığımız odada saat, abajur radyo gibi aksesuar ve objeler de bulundurmalıyız. Misafir odası dizayn ederken fazla eşyadan kaçınılmalı ve misafirlerimizin rahat edeceği küçük bir koltuk da tercih edebiliriz. Misafir odası dizayn ederken evimizdeki fazla eşyaları da koyarız düşüncesi olmamalıdır. Misafirlerimizi düşünerek tv de koyabiliriz

BAZA YATAK BAŞI VE YATAKLAR

Evin en özel alanı bizim en gizli dünyamız olan yatak odalarındaki dekoratif unsurlardan biri de yatak başları, yatakları ve bazalardır.  Huzurlu uykuların gerçekleştiği mekanlardır. Kitap okuma anlarına  en büyük destek yerlerdir.  Yatak başları görsel zenginlik sagladıgı kadar yatagı yatak yapan modası hiç geçmeyen her tarz ve zevke uygun  ünlü tasarımcıların ellerinde hayat bulmaktadır.
 
Ne kadar görkemli olursa odanızda o denli harika görünür. Rahatlıgın konforla birleştiği değişik anbiyansıyla yatak odanıza anlam katacak yatak başları tercih edilmektedir.

Yatak bazaları da yatak odanızda çok büyük bir önem taşıyor. Yatak bazaları sayesinde çarşaflarımızı yastıklarımı giysilerimizi ya da gereksiz eşyalarımızı koyarak yer tasarrufu sağlarız. Ferahlıgı yansıtacak yatak bazalarımız tamamen sizlere göre dekore edilebilir. Siz seçin onlar dekore etsinler. Genel olarak seçilen baza kumaş bez kaplamalı ferforje işlemeli v.s gibi alternatifleri mevcuttur.
Uykularınızda sizlere eşlik edecek olacak yatak odanızın dekorasyonunda önemli ahenk taşı olan yatak odanızdaki diger tüm mobilyalarada biçim verecek size bazanın rahatlıgını saglıklı uyku avantajını ayrıca fazla karartılardan kurtaracak yılın son gözdesi sizin için düşünelerek dekore edilmektedir.

DEĞİŞİK MODEL YATAK ODASI DEKORASYONU

Yatak odası dekorasyonu diğer odalara göre şıklık bakımından daha ön planda olmalıdır. Bu nedenle yatak modeli seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur  modelinin yanı sıra rahat ve ergonomik olmasıdır.

Son dönemde daire şeklinde yatak modelleri kullanışlılık göstermeye başlamıştır. Fakat günümüzde en çok tercih edilen modeller arasında yer alan dikdörtgen yatak modellerinin yerini hiçbir model alamamıştır. Ev dekorasyonunda yatak odaları her zaman artı bir şıklık katmaktadır. Bu nedenle yatak odası dekorasyonunda son derece şık ve modern görünümlü eşyalar tercih edilmelidir. Yatak odası dekorasyonda yatak  odalarını ön plana çıkaran tabi ki yatak modelleridir. Bu nedenle  seçeceğiniz her yatak, yatak  odanızı daha şık modern gösterecektir. Son dönemde yatak odası dekorasyonu için tasarlanmış oldukça değişik ve şık modeller yer almaktadır. Yatak odasında en çok tercih edilen renkler arasında siyah ve krem tonları dikkat çekmektedir. İşte bu ilginç yataklarla yatak odalarınızın dekorasyonunda değişiklikler yaratabilirsiniz.

2011 YILI YATAK ODASI DEKORASYONU

2011 yılına yaklaştığımız şu aylarda  birçok firma şimdiden 2011 yılı için yatak odası dekorasyonu için çeşitli ve değişik modelleriyle yeni sezona hazırdır. 2011 yılı yatak odası dekorasyonu için sadelikten öte şık ve modern çizgiler taşımaktadır. 2011 yılında yatak odası dekorasyonunun tasarımcıları i şıklığın yanı sıra modernliğe ve modern çağın gereksinimine uygun  modellere yer vermektedir. Yatak odası dekorasyonu için 2011 yılı zerafetin ve şıklığın yılı olacaktır. Yatak odası dekorasyonunda firmalar öncelikle rahatlığa ve konfora uygun mobilyalar üretmektedirler. Yatak odası dekorasyonunda firmalar evinize en uygun modelleri tasarlayarak sizin istediğiniz standartlarda yatak odası dizayn etmektedirler. 2011 yılına özel olarak tasarlanmış yatak odası mobilyalarıyla son derece modern bir çizgi yakalamış olursunuz.

KLASİK YATAK ODASI

Klasik tarz yatak odalarında da kendini göstermeye başladı. Modern tarzın yanında özellikle malikanelerde, köşklerde ya da müstakil evlerde klasik yatak odaları özellikle tercih ediliyor.

Kabartmalı, işlemeli, altın yaldızlı ya da gümüş yaldızlı modeller oldukça ilgi görüyor. Başlığı, komedini, gar dolabı ve diğer aksesuarlarıyla tam bir bütün olan bu modeller genelde toprak rengi ya da bej renklerde tercih ediliyor.

Fransız tarzını yansıtan modellerin yanı sıra Türk motiflerinin olduğu modellerde tercih edilmektedir. Ağaç işlemeciliğinin kendini gösterdiği yatak odası takımları ile sizde klasik bir tarzı yaratıp dekore edebilirsiniz.

YATAK ODASI DEKORASYONU İÇİN FİKİRLER

Yatak odaları bizleri rahatlatarak ertesi güne dinç bir şekilde hazırlanmamızı sağlamaktadır. Günümüzde yatak odaları sadece uyuma amaçlı değil, diğer aktivitelerinde gerçekleştirmek için de kullanılmaktadır. Bu yüzden yatak odaları standart özelliklere sahip olmalıdır. Bu standartlar içinde kalarak, ev sahipleri kendi zevklerine göre yatak odalarını dizayn etmektedirler. Kişilere özel bu odalar için birçok trend mevcuttur. Seçimlerin ise geleneksel mi? Çağdaş mı? Yoksa romantik mi? olacağını kişiler kendi tercihlerine göre belirlerler.

 

Büyük harcamalar yapılmadan da mevcut trendlere göre dekorasyon yapılabilmektedir. Yatak odası dekorasyonunun vazgeçilmez parçaları yatak başı, yataklar ve mobilya materyalleridir. Yatak başları, yatak odasının ana trendini oluşturur. Bu objeler yatak odalarına güzel ve sıcak bir görünüm katan en önemli objelerdir. Yatak başları baş tarafında tercih edildiği gibi yaka tarafında da kullanılmaktadır. Birçok insan da az yer kaplaması amacıyla yatak başlarını sadece baş tarafta tercih ederler. Romantik bir görünüm olması için eskitilmiş yatak başlıkları da kullanılabilir. Ayrıca eskitilmiş abajur, boncuklu yastıklar ve avizeler de ortama otantik bir hava verir.

Yatak başlarının vazgeçilmez objesi ise yatak seçimidir. Yatak seçimi hem sağlık hem de görsellik açısından çok önemlidir. Ülkemizde birçok ev küçük olduğundan dolayı odada az yer kapladıkları için platform yataklar tercih ediliyor. Bu yatakların bu kadar popüler olmasının nedeni ise;  döşek bölümünün yatağın orta kısmında gömülü olması ve ayaklık bölümünün olmamasıdır. Bu özelliği platform yatakları diğer yataklardan ayırır.

Çağdaş bir yatak odası dizayn etmenin yolu, az eşya kullanarak çok amaçlı bir mekan yaratmaktan geçmektedir. Ahşap ve metal işlenmiş mobilya malzemeleri yatak odamıza çağdaş bir görünüm sunarken işlenmiş dokumalar da zemine ayrı bir anlam katar. Ayrıca parça dokumalar hoş bir görünüm sağlarken, kadife dokumalar da ortama sıcak bir hava verir. Böylece yatak odalarınız istediğiniz rahatlıkta ve şıklıkta, güzelce vakit geçirebileceğiniz ortama dönüşmüş olur.