SICACIK BİR KIŞ İÇİN ISITICILAR

                           

                                                                                                                                                                                                                                                                            Soğuklar kapıya dayandı. Sobadan şömineye, kombiden, klimaya farklı ısıtma araçları bu kış da yine bizlerin en sadık dostları olacak! Isınma mekânınızı seçerken, öncellikler yaşadığınız mekânı göz önünde bulundurmalısınız.

          Mekânın amacı, büyüklüğü mimari, yapısı yaşayan insan sayısı, ısınma aracınız seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar. Çünkü ısıtma amacı olarak pek çok seçeneğiniz var: kombi, radyatör, şömine, klima… Bu araçların hepsinin bakımı, temizliği kullanım kolaylığı dayanırlıkları ve konforları değişiyor. 

         Seçiminizi dekoratif özelliklerine göre de yapabilirsiniz. Sobalar evinize nostaljik bir hava katabilir. Sizi sıcacık eski eğlenceli anılarınıza götürebilir. Örneğin elektrikli şömineler ile evinize farklılık yaratabilirsiniz ve bunların hepsi sizlerin elinizde…

MODERN ŞÖMİNE DEKORASYONU

Ekim ayına girmesiyle havalar iyice serinlemeye başladı. Kış ayının gelmesiyle çoğu kişiyi de ısınma telaşı sardı. Isınmak için günümüzde çoğu kişi kaloriferden kimileri soba tercih etmektedir. Kimi insanlar ise hem modern hem de şık görüntüsü olan şömineleri tercih etmektedir. Şömine modelleri yapılarına göre iki tarz olarak tasarlanmıştır. Modern ve klasik olarak üretilen şömineler evinizin dekoruna ve rengine göre uygun modelleriyle siz tüketicilerin beğenisine sunulmuştur. Genelde ev dekorasyonlarında şömineler dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Ama yeni tasarlanan şöminelerle hem ısınma zevkine varacaksınız hem de dekoratif bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

EVLERİMİZİN ESTETİK KÖŞESİ ŞÖMİNELER

Evimizde mekanları ısıtmak, bazen yöresel yemeklerimizi pişirmek, romantik akşamlar geçirmek ve benzeri işlerimizi yapmak içinde ateş yakılarak bir yere sahip olan mimari yapıdır şömine. Şöminenin içinde yaktığımız ateşin dumanı doğruca dışarı çıkması basit bir baca sistemiyle gerçekleşir. Bu işlevlerinin yanı sıra şömineler aslında mekanlarımızın tamamlayıcı dekorasyon öğeleridir. Günümüzün modern şömineleri yapıların içerisinde genelde hoş vakit geçirmek için tasarlanmıştır. Ya da daha çok mekana estetik bir hava vermesi için. Genelde ısınma amaçlı kullanılmazlar. Şömineler yapılarına ve tarzlarına göre modern ve klasik olarak ayrılırlar. Malzeme olarak şömineler iç kısımları tuğladan ya da granitten fakat dışları ise artık süsleme amaçlı ısıysa dayanıklı her türlü malzemeden imal edilebilmektedir. Yakılma biçimlerine göre ise şömineler artık gelişen şartlar sayesinde sadece odun ile değil, doğal gaz ya da elektrik ile de kullanılabilmektedir. Tavsiyemiz evinize şömine yaptırırken uzman birilerinden yardım almanız. Ve sizin evinize en uygun olan çeşidi seçmenizdir. Aksi halde bu hoş dekoratif köşe size keyif yerine sorun çıkartabilir.