DEKORASYONDA 2011 MUTFAK TRENDELRİ

2011 yılında mutfak dekorasyonunda sadelik ve şıklık yılı olacaktır. 2011 yılında ilk bakışta şaşıracağımız küçük mutfak modelleri yer almaktadır. Küçük mutfak modelleri daha kullanışlı son derece şık bir görünüme sahiptir. Mutfak dekorasyonu evimiz için bir milat olacaktır. 2011 mutfak dekorasyonları arasında ilk göze çarpan en önemli değişiklik tezgah tarzında tasarımlarıdır. Tezgahlar yerine bar tarzı ufak masaları tercih etmeliyiz. Mutfaklarımızda en önemli detay tezgahlarımızın ufaklığıdır. Bar tarzı masalar tercih edildiğinde tezgahlardan yapılan tasarruflar ile de mutfak dolabı yaptırabilirsiniz. Ev dekorasyonunda mutfak dekorasyonunun önemi oldukça büyüktür. 2011 yılında mutfak dekorasyonları oldukça şık hem de modern görünümle evlerimizi süslemektedir.

YENİ NESİL MUTFAKLAR

Bu sene mutfakların en önemli özelliklerinden bir tanesi doğa karşı saygılı bir duruş sergilemeleri. Küresel sorunlar yüzünden mutfak üreticileri çevreye saygı duyan tasarımlar üretmeye başladılar. Geri dönüşüme olanak sağlayan malzemelerden üretilen bu ürünler, kullanıcıların sağlığı açısından da oldukça faydalıdır. Hatta organik dokulu ürünlerin kullanıldığı mutfaklara bile rastlamak artık mümkündür.

Doku olarak yukarıda anlattığımız çeşitler tercih edilirken, renk olarak ise beyaz tonlar gözde hale gelmiştir. Beyaz dokusunun kullanılmasının nedeni özgürlük hissini yakalamak ve yaşatmak içindir. Özgürlük hissinin yanı sıra nostalji hissi de yeni nesil mutfakların detayları arasında yer almaktadır. Bunun için ise eski zamanlardan kalma objeler kullanılmaktadır.