RENKLİ MUTFAK DOLAPLARI

Yeni nesil mutfaklar artık cıvıl cıvıl renklere sahip. Renkli mutfak dolaplarında sunulan renkler sınır tanımıyor. Kırmızıdan tutunda mora, sarıya ve hatta pembe renklere kadar sayısız renk seçeneği mevcuttur.

Ahşap renginin yerine geçen bu canlı renkler sayesinde sizde mutfaklarınızda en yeni ve en harika rengi yakalayabilirsiniz ankastre ürünlerle de oldukça uyumlu olan bu renkli yüzey mutfak dolapları sizi modernliğe taşıyacak olan detaylardan biri haline gelmiştir.

Bu renklerin arasında en çok tercih edilen renk kırmızıdır. Kırmızının cazibesi mutfaklarınızda da kendini göstermektedir. Dikkat çekici ve son derece şık duran kırmızı mutfak dolapları özellikle yeni evli çiftlerin en gözde rengi. Bu yeni nesil mutfak dolapları anlayışı şıklığının yanı sıra modernliği ile mutfaklarınızda yeni bir çağı başlatacak.

MUTFAKLAR

Mutfak, evimizin en önemli bölümlerindendir. Özellikle mutfakta çok zaman geçiren ev hanımı iseniz, her şeyi en iyi şekilde kullanılabilir yaparak, hem zaman kazanıp hem de yemek yapmayı kendiniz için daha keyifli hale getirebilirsiniz. Öncelikle mutfakta neye ihtiyaç olduğu belirlenmelidir. Böylelikle daha keyifli ve kullanışlı tasarımlar ortaya çıkmaktadır.

Mutfak dekorasyonunda renk uyumu çok önemlidir. Dolap, mutfak masası, sandalye gibi mobilyaların birbirleriyle renk uyumu içinde olması gerekir. Ayrıca bunun yanında kullanışlı, güzel bir kullanım alanının olması ve dayanıklı olması gerekir. Köşeleri yıpranan bir mutfak masası ya da çok ucuza yapılan sandalye kaplaması hiçbir zaman keyif vermeyecektir. Çünkü evinizin kalbi olan mutfak, kadınlar için oldukça önemlidir.

Güvenlik mutfakların olmazsa olmazıdır. Yangınlar, yaralanmalar ve çeşitli mutfak kazaları hemen hemen her insanın başına gelebilecek olaylardır. Mutfak tasarımı yaparken aşağıdaki hususlara dikkat ederek güvenlik önlemleri alınmalıdır.

1- Mutfak evin arka cephesinde olmamalıdır.

2- Eşyalar dengeli yerleştirilmelidir.

3- Ocaklar pencere kenarlarında bulunmamalıdır.

4-Mutfak kapısının karşısında merdiven bulunmamalıdır.

5- Soğuk ve sıcaklık açısından birbiriyle zıt makinelerin yakın teması olmamalıdır.

6-Mutfak dolapları sıkı bir şekilde monte edilmelidir.

Böylelikle güvenli olan mutfağınızı rahatlıkla kullanabilir bir hale getirebilirsiniz. Tabi bunları yaparken de kendi zevkinizi göz ardı etmemeniz gerekir.