ESKİ MUTFAKLARA YENİ ÇÖZÜMLER

 

Mutfak dolaplarınızı yenilemek istiyorsanız fakat bütçeniz yetmiyor olabilir. Ufak tefek değişiklikler yaparak sizde mutfağınıza yeni görünümler kazandırabilirsiniz.

En basiti duvar renginizi değiştirerek mutfağınızda yeni bir atmosfer yaratabilirsiniz. Ya da mutfak dolaplarınızın renklerini daha farklı hale getirebilirsiniz. Duvarlara ya da mutfak dolaplarına stickerler yapıştırarak farklılık yaratabilirsiniz.

Renkli peçeteler ve renkli tabaklarla kombine edeceğiniz hoş görünümler yaratabilirsiniz. Böylece görsel olarak yeni bir tarz ve şıklık kazanmış olursunuz.

RENKLİ MUTFAK DOLAPLARI

Yeni nesil mutfaklar artık cıvıl cıvıl renklere sahip. Renkli mutfak dolaplarında sunulan renkler sınır tanımıyor. Kırmızıdan tutunda mora, sarıya ve hatta pembe renklere kadar sayısız renk seçeneği mevcuttur.

Ahşap renginin yerine geçen bu canlı renkler sayesinde sizde mutfaklarınızda en yeni ve en harika rengi yakalayabilirsiniz ankastre ürünlerle de oldukça uyumlu olan bu renkli yüzey mutfak dolapları sizi modernliğe taşıyacak olan detaylardan biri haline gelmiştir.

Bu renklerin arasında en çok tercih edilen renk kırmızıdır. Kırmızının cazibesi mutfaklarınızda da kendini göstermektedir. Dikkat çekici ve son derece şık duran kırmızı mutfak dolapları özellikle yeni evli çiftlerin en gözde rengi. Bu yeni nesil mutfak dolapları anlayışı şıklığının yanı sıra modernliği ile mutfaklarınızda yeni bir çağı başlatacak.

MUTFAK YENİLEME

Mutfak yenileme işleminde büyük bir zahmete katlanmanız gerekecektir. Bunun için öncelikle bütçenizde ve mutfağınızın dekorasyonunda planlama yapmanız gerekecektir. Hayalinizdeki mutfak tasarımını bilmeniz ve bunun için gerekli dekorasyonu kafanızda canlandırmanız gerekecektir. Mutfak işi uzun zaman gerektiren iştir. Çünkü mutfak dekor ürünlerini incelemeniz, mutfak cihazlarını ve aksesuarlarını beğenmeniz açısından zaman çok önemlidir. Mutfak yenilerken ilk önce diğer mutfağınızla benzer öğeler bulundurmamanız ve bambaşka bir mutfak tasarlamanız gerekecektir. Tabi bütün bunlar için de kendinize bir bütçe ayırmanız önemli unsurlardan biridir. Mutfağınızın tasarımını planlamadan önce yerinizin büyük ve küçük olması ayrıca darlığı ve genişliği de çok önemlidir. Bunun için bir iç dekorasyon mimarından yardım almanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Eğer hiçbir şekilde bir döküntü ve kırma işlemi yapmak istemiyorsanız aklınızdaki mutfağı hazır hale getirip eski mutfağınızın yerine kurdurmak en doğru seçim olacaktır.

Eski mutfağınızı söktürüp yeni mutfağınızı taktırmak için montaj ekibi tüm elektrikli aletler de dahil olmak üzere tüm mutfağı sizin için kurulu hale getirirler. Mutfağın kurma işlemi tamamlandıktan sonra iyi bir mimara danışıp istediğiniz aksesuarlarla mutfağınıza değişiklik verebilir ayrı bir renk ve güzellik katabilirsiniz. Tabi bunun için aksesuarları da mutfağınıza uygun olarak seçmelisiniz. Böylelikle mutfağınıza istediğiniz değişimi seçmiş olduğunuz ufak tefek fakat gösterişli aksesuarlarla sağlayabilirsiniz.