ESKİ MUTFAKLARA YENİ ÇÖZÜMLER

 

Mutfak dolaplarınızı yenilemek istiyorsanız fakat bütçeniz yetmiyor olabilir. Ufak tefek değişiklikler yaparak sizde mutfağınıza yeni görünümler kazandırabilirsiniz.

En basiti duvar renginizi değiştirerek mutfağınızda yeni bir atmosfer yaratabilirsiniz. Ya da mutfak dolaplarınızın renklerini daha farklı hale getirebilirsiniz. Duvarlara ya da mutfak dolaplarına stickerler yapıştırarak farklılık yaratabilirsiniz.

Renkli peçeteler ve renkli tabaklarla kombine edeceğiniz hoş görünümler yaratabilirsiniz. Böylece görsel olarak yeni bir tarz ve şıklık kazanmış olursunuz.

DAR MUTFAKLAR NASIL DÖŞENMELİ?

Mutfağımız çok ufak, dar ve ışık almıyor olabilir. Neyi nereye koyacağımıza çoğu zaman karar veremeyiz. Acaba buzdolabı buraya mı koysam? Şuraya mı koysam? diye düşünürüz. Öncelikle elimize kağıt ve kalemi alalım. Olmaz olmazlarımız buzdolaplarımız, fırınımız, ocaklarımız, davlumbazlarımız. Bunlar öncelikle nereye nasıl fonksiyonel biçimde yerleştiririz bunu kararlaştırırız. Bulaşık makinesi, beklide televizyon ve bunun yanı sıra yemek yapmak için veya tos makinesi gibi elektrikli ev aletleri koyacağımız bir dolap.

Bunları bir kere listeledik. Ondan sonra minimum hareket alanınızı düşünmeye başlayalım ve o alanı sağladıktan sonra da hemen kendinize dolap kapaklarını açtıktan sonraki o mesafeyi ayıralım.  Bunları da ayarladık ve bitti. Eğer siz bu konuda gerekenleri yapamıyorsanız tabiî ki bir mimara danışıp yardım alabilirsiniz. Siz projeyi kafanızda kurup konumlandırıp ve ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra, hazır bir mutfak firmasına ya da bir mimara sizin istekleriniz doğrultusunda ve kendi uzmanlığını da katarak istediğiniz şekilde ve fonksiyonel olarak çizimi yapacaktır. Çünkü sizi sizden daha iyi kimse bilemez. Bunu unutmayın. Sonuç olarak mimarın deneyimi ve tecrübesi ve sizin yasam tecrübeniz birleştiğinde inanınki muhteşem bir mutfağa sahip olacaksınız.