ESKİ MUTFAKLARA YENİ ÇÖZÜMLER

 

Mutfak dolaplarınızı yenilemek istiyorsanız fakat bütçeniz yetmiyor olabilir. Ufak tefek değişiklikler yaparak sizde mutfağınıza yeni görünümler kazandırabilirsiniz.

En basiti duvar renginizi değiştirerek mutfağınızda yeni bir atmosfer yaratabilirsiniz. Ya da mutfak dolaplarınızın renklerini daha farklı hale getirebilirsiniz. Duvarlara ya da mutfak dolaplarına stickerler yapıştırarak farklılık yaratabilirsiniz.

Renkli peçeteler ve renkli tabaklarla kombine edeceğiniz hoş görünümler yaratabilirsiniz. Böylece görsel olarak yeni bir tarz ve şıklık kazanmış olursunuz.

MUTFAK TASARIMI YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Yeni evlenecek olan bir çiftsiniz ya da artık eski mutfağınızdan sıkılan bir çiftsiniz ve mutfak dolaplarınızı değiştirmek istiyorsunuz. Fakat bunun için nasıl bir seçim yapacağınız ne şekilde daha iyi bir sonuç elde edeceğinizi bilmiyorsanız size birkaç öneride bulunabiliriz.

Öncelikle mutfak tasarımı başlı başına bilgi donanımı gerektiren bir olaydır. Bu yüzden kesinlikle bir mimardan yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Mimarin sizin mutfağınızın büyüklüğüne, küçüklüğüne, şeklinin n tarz olduğuna, darlığına ya da uzunluğuna göre ayarlamasa yapması gerekecek. Sonuç olarak sizin için en kullanışlı olan sonucu ortaya çıkartacaktır.

İkinci olarak mutfak tasarımınızda o sene hangi renk ce modellerin moda olduğuna bakmanızı öneririz. Fakat bunu yaparken de kendi zevklerinizi de göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Yine tasarımı gerçekleştirirken mutfağınızın fonksiyonel ve pratik olmasına da dikkat edin. Çünkü bir mutfak ne kadar fonksiyonel ve aynı zamanda pratik ise o kadar kullanışlı hale gelir.

2011 YILI MUTFAK DEKORASYONU

 2011 yılı için dekorasyon adına ergonomik tasarımlarının yılı diyebiliriz. 2011 yılında cam mutfak masası tasarım harikaları arasında yer almaktadır. Özellikle 2011 yılında köşe takımlarının hakim olduğu ve önceden siparişlerin alındığı özel modelleri yer almaktadır. 2011 yılında özellikle küçük mutfaklar düşünülmüştür. Farklı konsept arayanlar için şık ve pratik kullanışlı  üretilmiş mobilyalar bayanların gönlünü fethetmektedir. 2011 yılında küçük evlerin mutfaklarının düşünüldüğü gibi büyük evlerinde mutfakları da farklı bir tarza düşünülmüştür. Büyük evlerin mutfakları için daha ağır  tonlar ve klasik mobilyalara yer almakatdır. 2011 yılında mutfaklar oldukça şık ve modern olmakla beraber ahşapların görüntüsünün ön planda olduğu  tasarımlarında  ön plana çıkmaktadır.

MUTFAK DEKORASYONU

Mutfak dekorasyonu yapmaya karar verdiniz ve bunu en doğru nasıl yapmanız ve nelere dikkat etmeniz konusunda bilgi sahibi mi olmak istiyorsunuz? O zaman yardımcı olalım. Mutfağınızı dekore ederken hem modern olmasına dikkat etmeli hem de kullanışlı olmasına önem vermelisiniz. Mutfak dekorasyonunda mutfak dolaplarının rengini seçerken mutfağın büyüklüğüne göre ve mutfağın ne kadar ışık aldığına bakarak, uygun olan rengi tercih etmelisiniz. Mutfak dekorasyonunda eğer küçük bir mutfağa sahipseniz ve mutfağınız az ışık alıyorsa asla koyu renk mutfak dolabı tercih etmemelisiniz. Mutfağınızın az ışıklı ve küçük olması, hem karanlık hem de olduğundan daha küçük gösterecektir. Küçük mutfağa sahipseniz açık renkli mutfak dolapları mutfağınızı hem aydınlık hem de büyük gösterecektir. Ayrıca mutfak dolaplarınızı daha aktif kullanmak için bol çekmeceli ve raflı modeller tercih ederseniz hem birçok eşyanızı almasını sağlar hem de mutfağınızda daha rahat kullanım alanı yaratmış olursunuz.

Mutfak dekorasyonunda büyük mutfaklar için renk seçeneği oldukça fazladır. Ayrıca mutfağınızın büyüklüğüne ve mutfağınızın şekline göre uygun bir ara tezgah da tercih edebilirsiniz. Mutfağınızın ara tezgahının altına mutfak masası yaptırarak aktif yer yaratmanızı tavsiye ederiz. Mutfak dekorasyonunda farklı renk kombinasyonları kullanarak daha şık,  modern ve göz alıcı mutfaklar yaratabilirsiniz. Bu sayede ev hanımlarının en çok vakit harcadıkları yer olan mutfaklarda daha rahat ve keyifli yemekler yaparak vakit geçireceklerdir. Mutfak dekorasyonunda mutfağınıza uygun objeler kullanarak mutfağınızın daha şık ve hareketli olmasını sağlayabilirsiniz.