Misafir Odaları İçin Dekorasyon

 

Misafirperver bir millet olarak yakınlarımızı, sevdiklerimizi evimizde ağırlamaktan gocunmayız. En iyi şekilde ağırlama isteği bizim genlerimizde vardır sanki. Ama biz bunu bir zorunluluktan değil seve seve, içimizden gelerek yaparız. Bu nedenle de evimizin bir bölümü mutlaka misafir için ayrılmış durumdadır. Peki misafirlerimiz için ayırdığımız bölümleri nasıl dekore etmek gerek?

  • Öncelikle bu odada açık renk ve beyaz tonları hakim olmalı. Çünkü bu tonlar insana temiz ve güvenli bir yerde bulunduğu hissini aşılar.
  • Oda da mutlaka elbiselerin asılabileceği dolap bulunmalı. Askıları da unutmamak gerek. Kırışmaya musait kıyafetleri böylelikle kurtarabiliriz.
  • Bu odaya mini bir komidin koymanız da iyi bir fikir olacaktır. Küçük ve kişisel eşyları buraya koyarak daha düzenli bi ortam sağlanabilir. Hem de misafirlik bittiğinde eşya kayıplarıyla uğraşmazsınız. Bu komidine yedekte diş fırçası, tarak ve sabun gibi kişisel bakım gereçleri koymanız da misafirinizin çok hoşun gidecektir.
  • Tabii bir de havlu var. Odaya temiz bir havlu bırakmayı unutmayın. Bir de temiz bir nevresim takımı en önemli koşulu!

Bu püf noktaları uyguladıktan sonra hem sizin hem misafirinizin için daha huzurlu zamanlar olacaktır.

MİSAFİRLERİNİZ İÇİN YATAK ODASI DEKORASYONU

Evimizde ekstra bir odayı misafirlerimiz için yatak odası olarak dizayn edebiliriz. Böylelikle misafirlerimiz geldiğinde onları evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlamış oluruz. Misafir odası tasarlarken şıklılığı görselliği ön planda tutmalıyız. İlk öncelikle yatak odası için yatak çok önemlidir. Yatak odası için yatak alırken rahat ve ergonomik olmasına dikkat edilmelidir. Misafir odası için dolaplarda da boş askılık bulundurmalıyız. Böylece misafirlerimiz eşyalarını dolap içine yerleştirerek dağınıklığa sebep olmayacaktır. Misafirleriz için hazırladığımız odada şifonyer bulundurmalıyız. Misafirlerimiz için hazırladığımız odada saat, abajur radyo gibi aksesuar ve objeler de bulundurmalıyız. Misafir odası dizayn ederken fazla eşyadan kaçınılmalı ve misafirlerimizin rahat edeceği küçük bir koltuk da tercih edebiliriz. Misafir odası dizayn ederken evimizdeki fazla eşyaları da koyarız düşüncesi olmamalıdır. Misafirlerimizi düşünerek tv de koyabiliriz