ÇANAK LAVABO DEKORASYONU

Banyo dekorasyonunda değişik stillerde üretilmiş ve tasarlanmış lavabo modelleri yer almaktadır. Birbirinden değişik çanak lavabo modelleriyle banyolarımız daha modern ve şık bir görünüm kazanmaktadır. Önceleri tek tip olan banyo lavaboları, değişen teknolojiyle yerini artık son derece şık ve modern tasarımlı  çanak lavabolara bırakmakmıştır. Geniş çanak lavabolar sayesinde el ve yüzümüzü yıkarken kısıtlı hareket etmemize gerek kalmadan dilediğimiz gibi hareket edebiliriz. Banyo tipi çanak lavabolar değişik ürün yelpazesiyle her bütçeye göre ve her zevke uygun modelleriyle kullanıcılara sunulmaktadır. Banyonuzun dekorasyonunda en uygun dolap seçerek banyonuzun dekorasyonunu tamamlamış olursunuz. Böylece banyonuzu  görenler hayran olacaktır.

KÜÇÜK BANYO DETAYLARI

Yeni teknolojiler, değişen yaşam tarzları ve trendeler banyo tasarımlarını önemli ölçüde etkilemektedir. Beğenilerimize göre banyo dekorasyonunda ister modern, ister klasik isterseniz de rustik tarzlarda dizayn edebiliriz. Banyo dekorasyonunda huzurlu bir atmosfer arayanlar için bizim tercihimiz tabi ki beyaz renkli döşeyeceğiniz seramiklerdir. Beyaz renk saflığı ve ortama kazandırdığı ferahlıkla asil bir görünüm sağlamaktadır. Bu yüzden koyu renklerden kesinlikle kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Rengin yanı sıra banyo dekorasyonunda artık lavabolar tarihe karışmaktadır. Lavaboların yerine banyoların yeni tarzı kübik formda tasarlanan banyo üniteleri göz doldurmaya başladı. Kübik tarzı banyo ünitesinin kiraz kaplamalı yüzeyi, banyoların sıcak ve daha modern görünmesini sağlamaktadır.

Banyoda duşa kabin seçerken de bazı konular göz önünde bulundurulmalıdır. Sağlam ve iyi olmasının yanı sıra rahat olması da önemlidir. Banyomuzun duşa kabininin camlı olması tercih edilmelidir. Çünkü banyo sanılanın aksine en çok vakit geçirdiğimiz yerlerdendir. Vücudumuzu dinlendirdiğimiz ve arındırdığımız bir mekandır. Bu yüzden rahat ve huzurlu bir şekilde bir banyo dizayn etmek önemlidir. Tavsiyelerimizin ışığında bir banyo dekoru yaratırsanız eğer, daha huzurlu bir banyo ortamı elde edersiniz.

BANYOLARIMIZ

Evin en önemli bölümlerinden biri olan banyolar günümüzde dekorasyon çeşitliliği sayesinde misafir odaları ile rekabet edebilecek hale gelmiştir. Banyo dekorasyonu için mobilya, duşa kabin, seramik gibi dekorasyonu tamamlayıcı malzemeler seçerken zevkimizin yanı sıra banyonun büyüklüğüne de dikkat etmemiz gerekir. Geniş banyosu olanlar için dekorasyonda fazla bir sorun teşkil etmez. Fakat küçük ve dar banyosu olanlar aşağıdaki ipuçlarıyla banyolarını biraz daha geniş ve büyük gösterebilirler.

– Aynalar mekana ferahlık katacağından bol bol ayna kullanabilirsiniz. Gömme tipinde aynalı bir dolap banyonuzu oldukça büyük gösterir.

– Dikey radyatörleri kapı arkalarına, yatay radyatörleri ise lavabo altına yerleştirebilirsiniz.

– Zemini rahatlatmak için asılabilen saklama sistemlerini kullanabilirsiniz.

– Lavabo alt dolapları, bir yandan boruları gizlerken bir yandan da şık bir görünüm sağlamaktadır.              

– Açık renk dolaplar her zaman büyük gösterir.

– Büyük ebatlı ve sade seramikler mekanı oldukça büyük gösterir.

Duşa kabin seçerken kabinin cam olması gerekir. Boyalar suya dayanıklı ve silinebilir olmalıdır.

Geniş banyonuz var ise desenli seramikler kullanabilirsiniz. Ve bu banyolarda koyu renkler tercih edebilirsiniz.