KLASİK YATAK ODASI

Klasik tarz yatak odalarında da kendini göstermeye başladı. Modern tarzın yanında özellikle malikanelerde, köşklerde ya da müstakil evlerde klasik yatak odaları özellikle tercih ediliyor.

Kabartmalı, işlemeli, altın yaldızlı ya da gümüş yaldızlı modeller oldukça ilgi görüyor. Başlığı, komedini, gar dolabı ve diğer aksesuarlarıyla tam bir bütün olan bu modeller genelde toprak rengi ya da bej renklerde tercih ediliyor.

Fransız tarzını yansıtan modellerin yanı sıra Türk motiflerinin olduğu modellerde tercih edilmektedir. Ağaç işlemeciliğinin kendini gösterdiği yatak odası takımları ile sizde klasik bir tarzı yaratıp dekore edebilirsiniz.

KLASİK TARZDA EV DEKORASYONU

Klasik tarzda ev dekorasyonu geleneksel aynı zamanda da konforu, rahatlığı ve beğeniyi bir araya getiren bir tarzdır. Klasik tarzda ev dekorasyonu tüm zamanlara meydan okumuş ve bulunduğunuz mekanı sıcak ve gösterişli kılar. Klasik tarzda ev dekorasyonunda saçaklı, püsküllü, nakışlı, el örgüsü gibi örtüler tercih edilmektedir. Bu tarz el işleri tarihi bir atmosfer yaratmaktadır. Klasik tarzı ev dekorasyonunda simetri önemli bir unsurdur. Bu nedenle evinizde tercih ettiğiniz aksesuarların tekli ve çiftli oluşları simetrik bir görünüm sağlamaktadır.

İÇ DEKORASYON ÖRNEKLERİ

Evini yeni kuranlar veya evlerini tekrardan dekore etmek isteyenler, iç dekorasyon örnekleri tam size göre bir kaç önerimiz bulunmaktadır. İç dekorasyonunda mekanlar dekore edilirken mobilyaların seçimi, duvarlarda seçilen boya renkleri veya duvar kağıdı modelleri, ev dekorasyonunu tamamlayan eşyaların kullanımı gibi bir çok şeye önem göstermemiz gerekir.

İç dekorasyonda yapacağınız dekorasyon tarzını önceden belirlemeniz daha iyi olacaktır. Tarzınıza uygun ve zevkinize hitap eden bir iç dekorasyonu oluşturarak, her zaman evinizde huzur ve mutluluk dolu bir atmosfer yaratmış olursunuz. Bilirsiniz ki evimiz kişiliğimizi yansıtmaktadır. Kimi insan sadelikten yana olurken, kimisi spor, kimi modern, kimi insan da klasik dekorasyonlardan evlerini dizayn etmek isterler. Hayatımızı geçireceğimiz yuvalarımızı dekore etmek için az para harcayarak mükemmel bir görünüm elde edebiliriz. Aşağıda size birkaç iç dekorasyon örneği sergileyeceğiz. En azından tarzınızı tanımlamanızda rehber olabilir. Umarım sizde fikirler uyandırırlar.

SPOR TARZ

OSMANLI TARZI

KLASİK TARZ

MODERN TARZ

DEKORUN VAZGEÇİLMEZİ KLASİK TARZ

Eğer iyi bir tasarımcının elinden çıkmış bir mobilya ya da mükemmel bir işçilik ile işlenmiş mobilyalar ilginizi çekiyorsa, bu demektir ki siz klasik tarz dekorasyondan hoşlanıyorsunuz. Eğer bu tarz mobilyalar tercih ederek evinizi dekore ederseniz klasik tarzı oluşturmuş olursunuz. Bunun dışında renkler ile de bu tarz dekorasyonu sağlayabilirsiniz. Klasik tarzda kullanılan en belirgin renkler, bejler, kemik renkleri ve krem gibi doğal renklerdir. Örneğin orta sehpanızda işlemeli bir mobilya ve üzerine krem tonlarında deri kaplama kullanırsanız, klasik tarza yakışır bir öğe oluşturmuş olursunuz. Aynı zamanda klasik tarz aksesuar olarak camlar ve parıltılar da kullanabilirsiniz. Özellikle avizeler bu şekilde tercih edildiği zaman mükemmel bir klasik tarz yaratılmış olur. Klasik tarzda perdelerde çok önemlidir. Yine yukarıda saydığımız renk tonlarında ve tafta kumaştan formlar yaratılarak, güzel sonuçlar elde edilebilir. Ayrıca güzel bir işçilik ve kaliteli malzemeler kullanılarak sahip olacağınız güzel bir konsol ile bu tarzı tamamlamanız mümkündür. Üzerine kullandığınız renk tonlarına uygun aksesuarları yerleştirebilir ya da iki mekanı birbirinden ayırmak amaçlı kullanabilirsiniz. Konsolunuzun rengini parlak tonlarda tercih etmeniz, klasik tarzın ışıltılı kısmını tamamlayabilir. Üzerine bir çerçeve içine alınmış aynalar yerleştirerek de daha şık bir mekan elde etmeniz mümkündür.