KARTONPİYER

Kartonpiyer dekorasyonu duvarla tavanın birleştiği noktada evinize eşsiz bir görünüm sunmaktadır. Kartonpiyer dekorasyonu boş evlerde 1 gün gibi kısa bir sürede bitmektedir. Kartonpiyer dekorasyonu eşyalı evlerde kartonpiyer montajı ile oldukça maharetli şekilde gerçekleştirilir. Önceleri alçıdan yağılan ve oldukça zahmet veren bu uygulama artık köpükten kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kartonpiyer seçimini mutlaka iyi yapmalısınız. Çünkü bir kere yapılan bir uygulama olup, sizin zevkinize hitap etmelidir. Kartonpiyer dekorasyonu, bir evin olmazsa olmazıdır. Kartonpiyer dekorasyonunda mekanın büyüklüğüne göre kartonpiyerin ebatları ve modeli değişiklik gösterebilmektedir. Küçük odalarda kartonpiyer uygulaması yapılacaksa az dişli kartonpiyer tercih edilmesi gerekir. Kartonpiyer dekorasyonu yapılan mekanların değerini de arttırır.

ALÇI DEKORASYONU

Alçı dekorasyonu yapıları kabartmak ve bezemek amaçlı duvar ve tavanlara yapılan dekoratif bir uygulamadır. Alçı dekorasyonu, evine şık ve güzel bir görünüm sağlamak isteyenlerin tercih edecekleri bir dekorasyon çeşididir.

Alçı dekorasyonu alçı kemer, iki sütun veya yarım çember gibi biçimleri birbirine bağlayarak dekorasyonu güzel göstermek ve bazı kirişleri kapatmak için alçıdan yapılan bir uygulamadır. Alçı dekorasyonu üç bölümden oluşmaktadır:

Asma tavan:  Yapıların tavanlarında güzel durmayan kiriş, boru vs. gibi şeyleri kapatmak ve güzel bir görünüm sağlamak için yapılan bir sistemdir.

Alçı sıva: Bir yapıdaki yüzeyi düzgünleştirmek amacıyla kullanılan bir uygulamadır.

Sıva üstü göbek: Tavanların ortalarında daha güzel bir görünüm ve alçı dekorasyonunu daha güzel göstermek için yapılan bir uygulamadır.