KARE SALON İÇİN ÖNERİLER

Kare salonların dekore edilmesi aslında biraz güçtür. Fakat bahsedeceğimiz birkaç ipucunu uyguladığınız zaman hem kolaylık elde edersiniz, hem de salonunuzu daha geniş bir mekan haline getirirsiniz.

Öncelikle dikkat edilmesi gereken salonumuza kapının nereden açıldığıdır. Eğer kapı salona tam ortadan açılıyorsa, fazla kaygılanmaya gerek yoktur. Burada yapılması gereken bellidir. Sol tarafa oturma grubumuzu almak ve sağ tarafa da masayı yerleştirmektir. Burada dikkat edilmesi gereken bir husus daha vardır. Oturma grubunuzu güneş ışığı alacak şekilde konumlandırmaktır.

Kare salonlarda önemli olan diğer bir noktada, kapının mutfağa ne kadar yakın olduğudur. Eğer kapı mutfağa yakın ise kapımızın olduğu tarafa kesinlikle masamızı koymamız gerekmektedir. Eğer mutfak ile kare salonunuz bir duvar ile birbirine bitişik ise, bu duvardan bir pencere açmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde salonunuz daha geniş ve ferah bir hale gelecektir.

Kare salonlarda yaşanan diğer bir sıkıntı masaların seçiminde ve yerleştirilmesinde yaşanır. Daha kullanışlı olması için bizim tavsiyemiz yuvarlak bir masa seçmenizdir. Bu şekilde tercihler yaptığınız da kare salonunuz daha şık ve ferah bir hale gelecektir.