EV DEKORASYONUNDA DEĞİŞİK TARZLAR

Ev dekorasyonunda mekanınızı daha ferah göstermek için açık renk ve pastel tonlar tercih edilmelidir. Ev dekorasyonunda koyu tonlar hem evin atmosferini karartır; hem de evi karanlık gösterir. Evinizin dekorasyonunu oluştururken evinizin duvar rengi ile kullanacağınız mobilya ve perdeler, yastık gibi objelerin de hemen hemen aynı tonlarda olmasına özen gösterilmelidir.

Ev dekorasyonunda evinizi daha şık ve modern göstermenin yolu parlak desenli kumaşlar veya kadifelerden üretilmiş oturma grupları tercih etmeliler. Dilerseniz oturma grupların kumaşlarından alıp kırlent veya yastıklarda uygulayabilirsiniz. Böylece odanızda daha hoş bir görünüm sağlamış olursunuz. Evinizin dekorasyonuna hareket ve canlılık katmak için parlak ve canlı renkler kullanabilirsiniz.

TURKUAZ RENGİ EV DEKORASYONU

Turkuaz rengi deniz rengidir. Denizin ferahlatıcı, canlandırıcı ve sakinleştirici özelliği vardır.

Turkuaz renginin canlandırıcı ve serinletici özelliğinden dolayı  özellikle son dönemde ev dekorasyonunda kullanılan renkler arasında olmuştur. Turkuaz rengini seçen insanlar turkuaz  ev dekoruyla yeniden canlanmak yenilenmek için tercih etmektedirler. Bu nedenle ev dekorasyonunda turkuaz  rengini  ve turkuaz rengini birçok şekilde tamamlayan renkler tercih edilir. Turkuaz rengini tamamlayan renkler arasında en çok  kahverengi tercih etmektedirler. Tabii ki herkesin zevkine kalmış ama bizim tavsiyemiz  turkuaz rengine daha hoş bir hava katmak için fuşya ya da krem rengi gibi değişik renklerle birlikte de kullanabilirsiniz. Turkuaz rengine de objeler ve aksesuarlar kullanarak ev dekorasyonuna daha canlı  ve şık bir ortam yaratabilirsiniz. Turkuaz rengi ayrıca 2010 yılın trend renkleri arsında yer almaktadır.