NEFES ALAN DUVARLAR

 

 

Yapılarımızın içinde kapalı ortamlarda hayatlarımızın çoğu bölümünü isteyerek ayda istemeyerek geçirmekteyiz. Soluduğumuzun havanın kaliteli ve sağlık olması bizim için önemli bir unsurdur. Bunu sağlamak için ise tavsiyemiz nefes alan duvarlardan faydalanmanızdır. Gelişen teknoloji ile artık kullanıldığı ortamlarda nem dengesini sağlayan, buna bağlı olarak bakteri ve mikroorganizma ve küf gibi oluşabilecek zararlıları engellemek mümkün hale gelmiştir. Hastalıkların oluşmasını sağlayan mikroplardan koruyan ve kötü kokularında içeri girmesini önleyen bu nefes alan teknolojiye sahip duvarlar hem sizin hem de sevdiklerinizin sağlığı için üretilmiştir.

Türkiye’de kendini ispatlamış önemli markaların ürettiği bu duvarlar, bu önemli markaların showroom’ların da sergilenmektedir.

DUVAR DEKORLARI YARATIRKEN

Duvar dekorasyonunda birkaç püf noktasına dikkat ederek bu işin üstesinden gelmeniz mümkündür. Çerçeve içinde asacağınız aksesuarların ne olduğundan çok, neyi nerede sergilediğiniz önemlidir. Örneğin, çok eskilerden kalma değerli tabloların yanına bir poster asarsanız eğer tabloların bütün değerini yok etmiş olurusunuz. Bu tarz tabloları salonumuzun en büyük kanepesini ortalayarak duvara asıp, tablonun daha güzel ve modern bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz. Duvar dekorasyonunda kendi zevkinizi de göz ardı etmeden istediğiniz tabloları ya da yaşam tarzınızı en iyi temsil eden tabloları alarak evinize daha şık bir görünüm katabilirsiniz. Hatta kendi ailenizin fotoğraflarını da isterseniz siyah beyaz isterseniz renkli bir şekilde çerçeveletip duvara monte edebilirsiniz. Böylece bulunduğunuz ortam daha keyifli olacaktır.

Duvar dekorasyonunda karar verdiğiniz çerçeveler ve tablolar duvarın en tepesine asla asılmamalıdır. Yemek odasının bulunduğu alana resim asmak isterseniz, büyüklü küçüklü tablolar tercih etmelisiniz böylelikle daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Duvar dekorasyonunda duvarınıza asacağınız tabloların krom kaplamalı olması, bulunduğunuz ortama daha şık bir hava katacaktır.

Mutfak bölümünde ise duvarlarınızda çiçekli tablolar veya meyveli tablolar kullanarak burada değişik bir hava yaratabilirsiniz. Duvar dekorasyonunda bir şeyin altını çizmek lazım, artık tüm Dünya’da ve Türkiye’de de klasikleşmiş renklerin yerine daha canlı ve cıvıl cıvıl renkler kullanılmaktadır. Yeni trend renkleri olan Venedik sarısı ve lila tonları adeta bütün evleri büyülemektedir. Duvar dekorasyonunda bu yıl çiçek şeklindeki stickerler çok revaçta olup evlerimize oldukça şık bir hava kazandırmaktadır.