DEKORASYONDA BOYA SEÇİMİ

Boya seçimi dekorasyon için çok önemlidir. Özellikle teknolojik açıdan gelişmiş boyalar, dekorasyonda yaratıcı çözümler arayanlar için farklı bir bakış açısı getirmektedir. Sınırsız renk seçenekleriyle kurşunsuz, aromasız ve hijyenik ürünleriyle tüketici sağlığını ön planda tutmaktadır. Mat, yarı mat gibi seçeneklerinin yanısıra efektli ve özel boyalarla iç ve dış mekanlara her türlü renk ve boya seçimi yapılabilmektedir. Ayrıca farklı stil ve trendlar yaratmak isteyen tüketiciler için de istenilen renk ve miktarda özel olarak üretim de yapılmaktadır.

BOYA MODASI

Boya yaparken mobilyalarınızın modern veya klasik olması duvar renginizi belirlerken önemli bir unsurdur. Boya yapılırken nedense hep tavanlar beyaz renge boyanır. Ama bu yıl boya dekorasyonunda duvarda kullanacağınız rengi beyaz boya ile biraz açarak tavanları da bu rengi uygulayabilirsiniz.

Boya modasında bu yıl öne çıkan renkler ise kese kağıdı rengi ve lila renklerini tonları tercih edilmektedir. İnsan hayatında her alanda olduğu gibi iç mekanlarda da değişik renkler kullanmak daha huzur verici bir ortam sağlamaktadır. Boya yapılırken öncelikle iç mekanlarda önceden kullanılan ”efekt” olarak adlandırılan ”hareketli boyalar” boya dekorasyonunda en çok tercih edilen boyalardandır.

Boya dekorasyonunda renk seçiminde iddialı olanlar ve çarpıcı olmak isteyenler daha koyu renkleri tercih etmektedirler. Boya dekorasyonunda daha yumuşak bir ortam hayal edenler için ise daha açık renkler kullanılmalıdır. Boya yaparken ilginç aksesuarlar kullanarak bulunduğunuz mekanın daha dekoratif görünmesini sağlayabilirsiniz. Boya dekorasyonunda kapı pervazlarını da duvarların rengine göre kontras yaparak mekana daha hoş bir hava vermeniz mümkündür. Boya dekorasyonu yaparken bütün odaları aynı renge boyamak size zamanla monotonluk duygusu verecektir. Bunun yerine her odayı farklı renklerde boyamak kendinizi daha iyi hissettirir.