KÜÇÜK BANYOLARA ÇÖZÜMLER

Küçük banyolar sıkıntı veren mekanlardır. Fakat bununda bir çözümü var. Ufak tefek ipuçları ile sizde banyonuzu ferahlatabilir kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

Öncelikle eğer küçük bir banyonuz varsa küvet sevdasından vazgeçmelisiniz. Duşlar her zaman daha az yer kaplar ve banyonuzu daha geniş gösterir. Bunun yanı sıra fazla yer kaplayan gereksiz banyo dolapları yerine eğer yapılabiliyorsa gömme dolaplar yaptırmalısınız. Böylece havlular, kirli çamaşır sepetleri, deterjanlar ortadan kalmış olur ve kalabalık görüntüsü sizi rahatsız etmez. Lavaboların gereksiz yere büyük seçilmesi de banyoları daraltır. Bu yüzden daha küçük ebatlarda banyoları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

BANYOLAR İÇİN FİKİRLER

Banyolar için değişik renkler kullanmak artık çok moda. Eskisi gibi sadece beyaz kullanmak demode oldu. Bunların dışında maviler, kırmızılar, morlar ya da deniz temasının yansıtıldığı maviler çok revaçtadır.

Bu renkleri geniş banyolarda kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

Bunların dışında son zamanlarda Osmanlı kültürünün izlerini taşıyan hamam tarzını yansıtan banyolarda ilgi örmektedir. Hamam tasları, Osmanlı motiflerini taşıyan lavabolar ve musluklar, kişilerin mekanlarına şıklık katmaktadır. Özellikle bütün evinde Osmanlı esintilerine yer verenler banyolarında da bu yönde dizayn ettirmektedirler.

BANYOMUZDA TARZLAR

 

Evimizin bir diğer köşesi olan banyolarımız bizim için değerlidir. Eski zamanlarda o kadarda önem verilmeyen banyolar şimdi tüm şıklığı ile göz doldurmaya başlamıştır. Dekorasyonun en uç noktalarının kullanıldığı banyolarımız, neredeyse evimizin en şık odası olan misafir odalarımız ile yarışır duruma gelmiştir.

Eskiden banyolarımız için küçük mekanlar ayrılırken, şimdilerde geniş ve ferahlık ön plana çıkmaktadır. Son derece modern, alışılmışın dışında banyo dizaynları tüketicilerinde zevklerine hitap edecek şekildedir. İnanılmaz derecede güzel tasarımlar bir birler ile yarışır haldedir. Her bütçeye ve zevke göre döşeyeceğiniz banyolarınız keyifli anlar için hazırlanır.

Tüm oda dekorları için kullanılan modern tarz, minimalist tarz ve klasik tarz banyolar içinde geçerlidir. Kişilerin zevklerine bağlı olarak bu tasarımlar yaratılmakta ve uygulanmaktadır. Bunların dışında renklere göre de tarzlar yaratılabilir. Banyoların vazgeçilmezi beyaz rengi seçebileceğiniz gibi, renkli tercihlerde de bulunabilirsiniz.