BANYO DEKORU

Banyo denilince insanın aklına ilk gelen temiz fayanslar temiz duvarlar ve temiz bir banyo. Banyo dekorunu seçerken banyonuzun enini ve genişliğini göz önüne almak zorundasınız. Banyolar evimizin rahat ettiğimiz köşelerinden biri olmalıdır. Böyle olması içinde en iyi şekilde dekore edilmelidir. Sonuç olarak evimizin diğer bölümleri kadar banyolarımızın dekorasyonu da görselliği ve şıklığı hak ediyor. Banyo dekorasyonlarında hayat katan cıvıl cıvıl renklere sahip rahat, kullanışlı mobilyalar ve banyo aksesuarlarıdır. Tüm bunlar kadar kokulu sabunlar şampuanlarda kullanmak banyodan alınacak keyifleri katlayabiliyor. Dayanıklı seramikler, banyo dolapları, bornoz askılıkları, duş aparatları, kirli sepeti çöp kovaları, aynalar gibi birçok banyo aksesuarı en güzel banyolar için üretiliyor. Tüm bu saydıklarımızın bir arada aynı sunulduğu kombine edilmiş dekorasyon örneklerine de rastlamak mümkündür. Banyolarınızda kullanacağınız mobilyaları seçerken kaliteli, kullanışlı, sağlam mobilyalar seçilmelisiniz. Banyolar nemli ortamlar olduğu için mobilyaların deforme olma olasılığı olacağından aldığınız ürünler neme dayanıklı olmalıdır.

BANYOLAR İÇİN KÜVET DEKORASYONU

Yeni teknolojiler, değişen yaşam tarzları ve trendler banyo tasarımını önemli ölçüde etkilemektedir. Bunların arasında banyolar için küvet dekorasyonu en önemli hususlar arasındadır. Son dönemde banyolarımız için yeni ve oldukça şık tasarlanmış modeller yer almaktadır. Bunların arasında en çok tercih edilen modeller arasında yer alan geniş ve yuvarlak açılı küvetlerdir. Keyiflerine düşkün ve  şıklığa önem verenler için tamamen mimari olarak tasarlanmış küvetler son derce kullanışlıdır. Ayrıca küvetlerinde keyif ve yapıp vücudunu  dinlendirirken ve kitap dahi okuyabilirler. Bu nedenle kitap koyma bölümü olan küvetler tasarlanmıştır.

Banyolarınız için  küvet seçimi yaparken özellikle geniş açılı küvetler tercih etmek banyonuzda daha çok etki yaratmaktadır. Birbirinden şık tasarlanmış küvetler siz kullanıcılarının  beğenisine sunulmaktadır.

BANYOLARDA DEĞİŞİM ZAMANI

Sizin de değişik tasarımları seven bir yapınız varsa yeni nesil banyolara bayılacaksınız. Tasarımcıların sınır tanımadığı banyolarda artık yeni bir trend başladı. Duvar kağıdı kullanımı. Bu fikir sizi korkutmasın sakın. Gerekli şartlar gerçekleştirildiğinde çok rahat bir şekilde kullanılabilirler. Bu duvar kağıtlarını banyolarınız da kullandığınız zaman harika bir sonuç elde edersiniz.  Bütün duvarlarda kullanılamasa da ayna arkası yada kapı arkası duvarlarında rahatlıkla kullanılabilir.

Sıkıldığınız banyolarınızda uygulayabileceğiniz diğer bir yenilikçi fikir ise metal aksesuarlardır. Özelliklede son zamanlarda metal aksesuar kullanımı oldukça artmıştır. Bu şekilde yapacağınız bir değişiklik banyonuza daha modern bir hava katacaktır. Yine aksesuar olarak deniz taşları diğer doğal taşlar kullanmak da son derece modern ve değişik bir hava katacaktır.

İşte size ufak değişiklikler ile banyolarınızı yenileme önerileri. Bu önerileri uygulayarak sizde banyolarınızın eski sıkıcı hallerinden kurtulabilirsiniz.

KÜÇÜK BANYO DETAYLARI

Yeni teknolojiler, değişen yaşam tarzları ve trendeler banyo tasarımlarını önemli ölçüde etkilemektedir. Beğenilerimize göre banyo dekorasyonunda ister modern, ister klasik isterseniz de rustik tarzlarda dizayn edebiliriz. Banyo dekorasyonunda huzurlu bir atmosfer arayanlar için bizim tercihimiz tabi ki beyaz renkli döşeyeceğiniz seramiklerdir. Beyaz renk saflığı ve ortama kazandırdığı ferahlıkla asil bir görünüm sağlamaktadır. Bu yüzden koyu renklerden kesinlikle kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Rengin yanı sıra banyo dekorasyonunda artık lavabolar tarihe karışmaktadır. Lavaboların yerine banyoların yeni tarzı kübik formda tasarlanan banyo üniteleri göz doldurmaya başladı. Kübik tarzı banyo ünitesinin kiraz kaplamalı yüzeyi, banyoların sıcak ve daha modern görünmesini sağlamaktadır.

Banyoda duşa kabin seçerken de bazı konular göz önünde bulundurulmalıdır. Sağlam ve iyi olmasının yanı sıra rahat olması da önemlidir. Banyomuzun duşa kabininin camlı olması tercih edilmelidir. Çünkü banyo sanılanın aksine en çok vakit geçirdiğimiz yerlerdendir. Vücudumuzu dinlendirdiğimiz ve arındırdığımız bir mekandır. Bu yüzden rahat ve huzurlu bir şekilde bir banyo dizayn etmek önemlidir. Tavsiyelerimizin ışığında bir banyo dekoru yaratırsanız eğer, daha huzurlu bir banyo ortamı elde edersiniz.

BANYOLARIMIZ

Evin en önemli bölümlerinden biri olan banyolar günümüzde dekorasyon çeşitliliği sayesinde misafir odaları ile rekabet edebilecek hale gelmiştir. Banyo dekorasyonu için mobilya, duşa kabin, seramik gibi dekorasyonu tamamlayıcı malzemeler seçerken zevkimizin yanı sıra banyonun büyüklüğüne de dikkat etmemiz gerekir. Geniş banyosu olanlar için dekorasyonda fazla bir sorun teşkil etmez. Fakat küçük ve dar banyosu olanlar aşağıdaki ipuçlarıyla banyolarını biraz daha geniş ve büyük gösterebilirler.

– Aynalar mekana ferahlık katacağından bol bol ayna kullanabilirsiniz. Gömme tipinde aynalı bir dolap banyonuzu oldukça büyük gösterir.

– Dikey radyatörleri kapı arkalarına, yatay radyatörleri ise lavabo altına yerleştirebilirsiniz.

– Zemini rahatlatmak için asılabilen saklama sistemlerini kullanabilirsiniz.

– Lavabo alt dolapları, bir yandan boruları gizlerken bir yandan da şık bir görünüm sağlamaktadır.              

– Açık renk dolaplar her zaman büyük gösterir.

– Büyük ebatlı ve sade seramikler mekanı oldukça büyük gösterir.

Duşa kabin seçerken kabinin cam olması gerekir. Boyalar suya dayanıklı ve silinebilir olmalıdır.

Geniş banyonuz var ise desenli seramikler kullanabilirsiniz. Ve bu banyolarda koyu renkler tercih edebilirsiniz.