BANYO PERDELERİ

Yoğun bir gün mü geçirdiniz? Vücudunuz mu yoruldu? Bunun için en iyi yol banyo yapmaktır. Banyonuza girdiğinizde bambaşka bir ortama götüren banyo perdeleriniz artık daha güzel… Şık görünümleriyle, desenleriyle dikkat çeken banyo perdeleri banyonuzu daha güzel kılıyor.

    Banyo sırasında etrafa saçılan suları önlemenize yardımcı olan perdeler banyonuzda dekoratif bir görüntü yaratır. Duşa kabin yerine alternatif olarak kullanılan banyo perdelerinin farklı modellerini bulabilirsiniz. Çiçek, manzara, ağaç, deniz, göl vb. modelleriyle banyonuzda her havayı hissedin…

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BANYO DEKORASYONU

Çocuklarımız hayatımızın vazgeçilmezlerindendir. Bu nedenle evimizin neşe kaynakları olan çocuklarımızın banyoları da en az bizim banyolarımız kadar değerlidir. Çocuklarımız için tasarlayacağımız banyo sadece onlara hitap etmeli bu nedenle de seçeceğimiz her aksesuar ve objeler hareketli ve eğlenceli olmalıdır

 Çocuklarımız için hazırlayacağımız banyoda her şey onların boylarına göre ve ihtiyaçları olan her şey zevklerine göre seçilmelidir. Çocuklarımız için banyo hazırlarken ister tek renk ister iseniz iki renk tercih edebilirsiniz. Ama bizden size bir tavsiye iki renkli çocuk banyoları bu yıl çok moda ve çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Böylece çocuklarınız için hem şık görünümlü  hem de cıvıl cıvıl göz doldurucu ferah bir banyo tasarlamış olursunuz.

BANYOLARDA CAM KÜVET MODASI

Banyolarında  farklı bir konsept arayanlar için özel olarak tasarlanmış cam küvetler ve lavabolar  çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Banyolarımız için özel olarak tasarlanmış cam küvetler lavabolar lüks bir görünüme sahip olsa da her bütçeye göre uygundur. Yeni trendler arasında yer alan cam lavabo ve küvetler bir hayli ilginç olsa da banyolarımızda şık bir  görünüm sağlamaktadır. Banyolarında eğlenceli yaşam tarzını  sevenler için özel olarak üretilmiş cam küvet ve lavabolar siz tüketiciler için düşünülmüş çok ince bir konsepttir

BANYO DEKORU

Banyo denilince insanın aklına ilk gelen temiz fayanslar temiz duvarlar ve temiz bir banyo. Banyo dekorunu seçerken banyonuzun enini ve genişliğini göz önüne almak zorundasınız. Banyolar evimizin rahat ettiğimiz köşelerinden biri olmalıdır. Böyle olması içinde en iyi şekilde dekore edilmelidir. Sonuç olarak evimizin diğer bölümleri kadar banyolarımızın dekorasyonu da görselliği ve şıklığı hak ediyor. Banyo dekorasyonlarında hayat katan cıvıl cıvıl renklere sahip rahat, kullanışlı mobilyalar ve banyo aksesuarlarıdır. Tüm bunlar kadar kokulu sabunlar şampuanlarda kullanmak banyodan alınacak keyifleri katlayabiliyor. Dayanıklı seramikler, banyo dolapları, bornoz askılıkları, duş aparatları, kirli sepeti çöp kovaları, aynalar gibi birçok banyo aksesuarı en güzel banyolar için üretiliyor. Tüm bu saydıklarımızın bir arada aynı sunulduğu kombine edilmiş dekorasyon örneklerine de rastlamak mümkündür. Banyolarınızda kullanacağınız mobilyaları seçerken kaliteli, kullanışlı, sağlam mobilyalar seçilmelisiniz. Banyolar nemli ortamlar olduğu için mobilyaların deforme olma olasılığı olacağından aldığınız ürünler neme dayanıklı olmalıdır.

BANYOLAR İÇİN KÜVET DEKORASYONU

Yeni teknolojiler, değişen yaşam tarzları ve trendler banyo tasarımını önemli ölçüde etkilemektedir. Bunların arasında banyolar için küvet dekorasyonu en önemli hususlar arasındadır. Son dönemde banyolarımız için yeni ve oldukça şık tasarlanmış modeller yer almaktadır. Bunların arasında en çok tercih edilen modeller arasında yer alan geniş ve yuvarlak açılı küvetlerdir. Keyiflerine düşkün ve  şıklığa önem verenler için tamamen mimari olarak tasarlanmış küvetler son derce kullanışlıdır. Ayrıca küvetlerinde keyif ve yapıp vücudunu  dinlendirirken ve kitap dahi okuyabilirler. Bu nedenle kitap koyma bölümü olan küvetler tasarlanmıştır.

Banyolarınız için  küvet seçimi yaparken özellikle geniş açılı küvetler tercih etmek banyonuzda daha çok etki yaratmaktadır. Birbirinden şık tasarlanmış küvetler siz kullanıcılarının  beğenisine sunulmaktadır.

KÜÇÜK BANYOLARA ÇÖZÜMLER

Küçük banyolar sıkıntı veren mekanlardır. Fakat bununda bir çözümü var. Ufak tefek ipuçları ile sizde banyonuzu ferahlatabilir kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

Öncelikle eğer küçük bir banyonuz varsa küvet sevdasından vazgeçmelisiniz. Duşlar her zaman daha az yer kaplar ve banyonuzu daha geniş gösterir. Bunun yanı sıra fazla yer kaplayan gereksiz banyo dolapları yerine eğer yapılabiliyorsa gömme dolaplar yaptırmalısınız. Böylece havlular, kirli çamaşır sepetleri, deterjanlar ortadan kalmış olur ve kalabalık görüntüsü sizi rahatsız etmez. Lavaboların gereksiz yere büyük seçilmesi de banyoları daraltır. Bu yüzden daha küçük ebatlarda banyoları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

BANYOLARDA DEĞİŞİM ZAMANI

Sizin de değişik tasarımları seven bir yapınız varsa yeni nesil banyolara bayılacaksınız. Tasarımcıların sınır tanımadığı banyolarda artık yeni bir trend başladı. Duvar kağıdı kullanımı. Bu fikir sizi korkutmasın sakın. Gerekli şartlar gerçekleştirildiğinde çok rahat bir şekilde kullanılabilirler. Bu duvar kağıtlarını banyolarınız da kullandığınız zaman harika bir sonuç elde edersiniz.  Bütün duvarlarda kullanılamasa da ayna arkası yada kapı arkası duvarlarında rahatlıkla kullanılabilir.

Sıkıldığınız banyolarınızda uygulayabileceğiniz diğer bir yenilikçi fikir ise metal aksesuarlardır. Özelliklede son zamanlarda metal aksesuar kullanımı oldukça artmıştır. Bu şekilde yapacağınız bir değişiklik banyonuza daha modern bir hava katacaktır. Yine aksesuar olarak deniz taşları diğer doğal taşlar kullanmak da son derece modern ve değişik bir hava katacaktır.

İşte size ufak değişiklikler ile banyolarınızı yenileme önerileri. Bu önerileri uygulayarak sizde banyolarınızın eski sıkıcı hallerinden kurtulabilirsiniz.

BANYOLAR İÇİN FİKİRLER

Banyolar için değişik renkler kullanmak artık çok moda. Eskisi gibi sadece beyaz kullanmak demode oldu. Bunların dışında maviler, kırmızılar, morlar ya da deniz temasının yansıtıldığı maviler çok revaçtadır.

Bu renkleri geniş banyolarda kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

Bunların dışında son zamanlarda Osmanlı kültürünün izlerini taşıyan hamam tarzını yansıtan banyolarda ilgi örmektedir. Hamam tasları, Osmanlı motiflerini taşıyan lavabolar ve musluklar, kişilerin mekanlarına şıklık katmaktadır. Özellikle bütün evinde Osmanlı esintilerine yer verenler banyolarında da bu yönde dizayn ettirmektedirler.

BANYO VE WC’LER İÇİN KAPILAR

PVC kapı sistemleri tuvalet ve banyo kapıları için tasarlanarak yapılmıştır. PVC kapı sistemleri balkon kapıları ve kilitli kapılar gibi tasarlanmıştır. Evleriniz de bulunan banyo ve tuvaletler için bu kapı sistemlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Islak mekanlar oldukları için oldukça kullanışlı kapılar olduklarını söylemek gerekir.

PVC kapı denilince aklınıza düz ve dekoratif hiç bir özelliği olmayan kapılar gelebilir. Fakat  günümüzde o kadar iyi şekilde tasarlanan PVC kapılar vardır ki, evinizdeki şıklığa eşlik edeceklerinden emin olabilirsiniz.

 PVC kapı sistemlerinde her iki taraftan da kilitlenme özelliği vardır. Her iki tarafta da kapı kolları bulunur. Ancak kişi iç kısımdan kitleme işlemini anahtarsız olarak gerçekleştirebilir. Sadece dış kısımdan anahtar ile kilitleme işlemi yapılır. PVC kapı sistemlerinde de farklı kapı kolları uygulanabilir. PVC kapı sistemlerinde geniş kapı ve kolları kullanışsız olduğundan dolayı tercih edilmez.

KÜÇÜK BANYO DETAYLARI

Yeni teknolojiler, değişen yaşam tarzları ve trendeler banyo tasarımlarını önemli ölçüde etkilemektedir. Beğenilerimize göre banyo dekorasyonunda ister modern, ister klasik isterseniz de rustik tarzlarda dizayn edebiliriz. Banyo dekorasyonunda huzurlu bir atmosfer arayanlar için bizim tercihimiz tabi ki beyaz renkli döşeyeceğiniz seramiklerdir. Beyaz renk saflığı ve ortama kazandırdığı ferahlıkla asil bir görünüm sağlamaktadır. Bu yüzden koyu renklerden kesinlikle kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Rengin yanı sıra banyo dekorasyonunda artık lavabolar tarihe karışmaktadır. Lavaboların yerine banyoların yeni tarzı kübik formda tasarlanan banyo üniteleri göz doldurmaya başladı. Kübik tarzı banyo ünitesinin kiraz kaplamalı yüzeyi, banyoların sıcak ve daha modern görünmesini sağlamaktadır.

Banyoda duşa kabin seçerken de bazı konular göz önünde bulundurulmalıdır. Sağlam ve iyi olmasının yanı sıra rahat olması da önemlidir. Banyomuzun duşa kabininin camlı olması tercih edilmelidir. Çünkü banyo sanılanın aksine en çok vakit geçirdiğimiz yerlerdendir. Vücudumuzu dinlendirdiğimiz ve arındırdığımız bir mekandır. Bu yüzden rahat ve huzurlu bir şekilde bir banyo dizayn etmek önemlidir. Tavsiyelerimizin ışığında bir banyo dekoru yaratırsanız eğer, daha huzurlu bir banyo ortamı elde edersiniz.