2011 AMERİKAN MUTFAK MODELLERİ

 Amerikan mutfak modelleri mutfak dekorasyonumuzu baştan aşağı yenileyip modern ve şık bir görünüş verecek düzeydedir. Amerikan mutfak modellerine son yıllarda yoğun bir ilginin olduğunu söyleyebiliriz. Sizlerde Amerikan mutfak modellerine göz gezdirip zevkinize en uygun modeli evinize uygulayabilirsiniz. Günümüzde oturma odası ve mutfakların bir arada bulunması ve kullanılması mutfakların daha konforlu ve şık olmasını sağlamıştır. Amerikan mutfak modelleri birbirinden özgü değişik tasarımlara sahip olması ve aksesuarlara daha fazla önem verilmesi mutfak dekorasyonunda başrollerde bu modeller yer almaktadır. Ev dekorasyonunda genel öncelik tabi ki mutfak dekorasyonudur. Bu da tabi ki mutfak dekorasyonunun evimiz için ne kadar önemli olduğunun kanıtıdır. Amerikan mutfak modellerinin en öne çıkan özelliği sadeliği aynı zamanda da şıklığıdır. Amerikan mutfak modellerinde genellikle tercih edilen renkler arasında gri ve krem rengi yer almaktadır.

YENİ MODA AMERİKAN MUTFAKLAR

Türk aile yapısında genelde evin hanımı mutfakta tek başına yemek yapar ve servis eder. ama mutfak ile yemek odasının bir olduğu evde evin hanımı daha mutlu keyifli yemek yaparken sohbet etme lüksüne kavuşur. Türkiye’de faaliyette olan birçok evde amerikan mutfak görmek mümkündür.

Mutfakta oturup ayaklarınızı uzatmak isteyeceğiniz diğer odaların aksine sürekli faaliyet içerisinde olduğunuz bir odadır. Evin bir çok elektronik eşyası mutfakta bulunur. Dolayısıyla amerikan mutfağınızı düzenlemeye ilk olarak 3 ana bölmeyi belirleyerek dekore ediyoruz.

Hazırlık pişirme ve yıkama bölümleri, pencerenin yeri, suyun nerden geleceği ve elektrik işleri mutlaka bu kafanızdaki çalışma bölümleri de düşünülerek beraber dekore edilmelidir. Çalışma tezgahı size hareket imkanı tanımalı ve buzdolabından fazla uzak olmamalıdır. 95 cm arasında mutfak tezgahı için uygundur.

Mutfak ve oturma grubu arasında tezgah seviyesinden biraz daha yüksek bir amerikan masası mutfaklara güzel şık lüks ve değer katan bir dekor ürünüdür.

mutfak mobilyasının zemin malzemesi temizlik maddelerine karşı dayanıklı olmalı parke ve doğal taş hem leke tutabilir. Suya dayanıklılık açısından sorun çıkarabilir. Bu sebeple en iyi seçeneklerden biri plastik döşeme amerikan mutfak zeminlerinde uygundur.

Duvarlarda aynı şekilde deterjanlara  dayanıklı boya malzemesi kullanılmazsa boya akar ve biraz nemde duvar boyasının yıpranmasına sebep olur.

Amerikan mutfağına uygun tezgah seçiminde ise her ne kadar ahşaplı çok daha sıcak gözükecek olsa da ne yazık ki dayanıklılık açısından ahşap tezgahlar elverişli değildir. Uzun süre kullanmak için taş mermer y ada granit türünden olan, daha sağlam ve daha kolay temizlenecek ve leke göstermeyecek bir tezgah dekore etmek uygundur.

Mutfak mantığını tamamen değiştiğini ve iç mimari çalışmalarında mutfak ve salon kısımlarının nerdeyse bir bütün olarak dizayn edildiğini görüyoruz.

Çeşit çeşit, renk renk sağlam suya dayanıklı lüks göz alıcı şıklığıyla tasarımıyla göz alıcı amerikan mutfak dolapları dekore ediyoruz.