DIŞ MEKAN AYDINLATMALARI İÇİN FİKİRLER

 

İç mekanların aydınlatılması kadar dış mekanların aydınlatılması da önemlidir. Bahçelerin, kapı önlerinin aydınlatılması evlerinize romantik bir görünüm kazandırır. Böylece büyüleyici bir atmosfere sahip olursunuz.

Peki dış mekanlarımızı da aydınlatırken nelere dikkat edilmelidir? Öncelikle tabi ki tasarruflu ürünleri kullanmakta yarar vardır. Yine çevreye olumsuz etkileri olan ürünlerden kaçınmak gerekir. Çevreci ürünleri tercih etmenizi bu sebepten dolayı tavsiye etmekteyiz. Havuz kenarları, bahçelerimizin kenarları aydınlatırken, bu unsurların göz önünde bulundurulması önemlidir.

Peki dış mekanlar aydınlatılırken genelde hangi çeşit ürünler kullanılır? Biraz da bunu konuda bilgi verelim. Havuz içleri için genelde spot aydınlatma elemanları tercih edilir. Yine bahçe içinde sokak lambalarını andıran yol aydınlatmaları tercih edilebilir. Modern görünümlü dış mekanlar için modern lambalar, daha otantik ya da klasik bir görünüm için ise klasik çizgiler içeren demirlerden oluşan lambalar tercih edebilirsiniz. Yine kapı aydınlatmaları için basit lambalar seçebileceğiniz gibi, değişik avizelerde kullanarak zengin bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kapı aydınlatmalarında da yine sensörlü sistemleri tercih etmeniz tasarruf açısından önemli bir detaydır.

Dekor olarak size vermek istediğimiz ipuçlarına gelince; Bahçe çimlerinize gizlenmiş yer aydınlatmaları oldukça güzel bir detaydır. Yine egzotik bir hava kazandırmak isterseniz meşale aydınlatmaları kesinlikle tavsiye edilir. Eski zamanları andıran etrafı çiçeklerle bezeli fenerleri kullanmak evinize nostaljik bir hava katacaktır. Son olarak tabi ki yaz aylarının vazgeçilmezi, romantik ortamların gözde aydınlatma objeleri mumlar. Özellikle yaz akşamlarında masalarınızı süsleyecek mumların kokulularını kullanmanız akşamlarınıza daha fazla renk katacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.