DEKORASYONDA RENKLERİN DİLİ VE ÖNEMİ

Evimizi dekore ederken evinizin daha canlı, daha sıcak ve güzel görünmesi için kullanacağımız boyaların renklerini ince eleyip sık dokumamızda fayda vardır. Evimizin dekorasyonunda mavi veya beyaz renk yaşam alanınızda memnuniyeti temsil etmektedir. Limon sarısı veya canlı bir yeşili de kullanmak evimizin daha ferah ve modern görünmesini sağlayan tonlardır. Dekorasyonda sadece beyaz rengi tercih etmek bulunduğunuz mekana sakinlik verir. Evimizin dekorasyonunda daha değişik bir cazibe yaratmak için ise tek bir duvarı iddialı bir renge boyayarak odaksal bir nokta yaratmış olursunuz. Tabi ki evimizin olmazsa olmazı olan banyolarımızı da daha çekici ve mütevazi bir mekana çevirebiliriz. Yapmamız gereken sadece bir kaç püf noktasını bilmektir. Bunun için ihtiyacımız olan şey romantik renklerde bir çerçeveye sahip bir ayna ve sıcak renklerde çeşitli banyo aksesuarlarıdır. Kesinlikle banyomuzu dekore ederken beyaz seramik eşyalardan ve soğuk objelerden kaçınmalıyız.

Dekorasyonda beyaz tonların hakim olduğu odalarımızda odanın bir kaç ton koyu renginde halı ve mobilyalar tercih edersek evimizde daha modern bir görünümü yakalamış oluruz. Evimizin kuzeye bakan odalarında daha sıcak renklere, güneye bakan odalarında ise mavi ve tonlarına yer verebilirsiniz. Evimizde odaların aynı açıldığı bir hole sahipseniz, yapmamız gereken en önemli şey renklerle ahenk yaratmaktır. Ancak bu ahengi yaratırken odaların kendi özelliklerini koruyarak renk seçimini yapmamız gerekir.

Evimizin dekorasyonunda çocuk odalarında, çocukların sevdikleri renkleri kullanmaya özen göstermemiz gerekmektedir. Bizim size tavsiyemiz çocuk odalarını turuncu renge boyamanızdır. Çünkü turuncu renginin yaratıcılığa katkısı bulunmaktadır. Evimizin dekorasyonunda mobilyalarımızı seçerken de ilk önce rahatlığına ve konforlu olmasına dikkat edilmelidir. Mobilya seçiminde renkler de çok önemlidir. Rengarenk mobilyalar yaşam alanlarımıza güçlü bir enerji katmaktadır. Dekorasyonda bir renk tonu belirleyerek odadan odaya ahenkli bir geçiş de yaratabiliriz. Bu birleştirici etkiyi yaratmanın en basit yolu pencere çerçevelerini, süpürgelikleri ya da kartonpiyerleri aynı renge veya açık bir tona boyamaktır. Bu etkiyi kumaşlar, perdeler ve yatak örtülerinde yakalayacağınız uyumla da gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.