DEKORASYON

Evinizi dekore ederken evinizin daha canlı ve daha güzel görünmesi için kullanacağınız boyaların renklerini ince eleyip sık dokumanızda fayda vardır. Evinizin dekorasyonunda mavi veya beyaz renk yaşam alanınızda memnuniyeti temsil etmektedir. Limon sarısı veya canlı bir yeşili de kullanmak evinizin daha ferah ve modern görünmesini sağlayacaktır. Dekorasyonda sadece beyaz rengi tercih etmek bulunduğunuz mekana sakinlik verir. Evimizin dekorasyonunda daha değişik bir cazibe yaratmak için ise tek bir duvarı iddialı bir renge boyayarak odaksal bir nokta yaratmış olursunuz. Tabi ki evimizin olmazsa olmazı olan banyolarımızı da daha çekici ve mütevazi bir mabede çevirebiliriz. Yapmamız gereken sadece bir kaç püf noktası bulunmaktadır. Bunun için ihtiyacımız olan şey romantik renklerde bir çerçeve sahip bir ayna ve sıcak renklerde çeşitli banyo aksesuarları tercih edebiliriz. Kesinlikle banyomuzu dekore ederken beyaz seramik eşyalardan ve soğuk objeleri tercih etmemeliyiz.

Dekorasyonda beyaz tonların hakim olduğu odalarımızda odanın bir kaç ton koyu renginde halı ve mobilyalar tercih edersek evimizde daha modern bir görünüm elde edebiliriz. Evimizin kuzeye bakan odalarında daha sıcak renklere, güneye bakan odalarında ise mavi renkelere yer verebilirsiniz. Evimizde odaların aynı açıldığı bir hole sahipseniz, yapmamız gereken en önemli şey renklerle ahenk yaratmaktır. Ancak bu ahengi yaratırken odaların kendi özelliklerini koruyarak renk seçimini yapmamız gerekir.

Evimizin dekorasyonunda çocuk odalarında, çocukların sevdikleri renkleri kullanmaya özen göstermemiz gerekmektedir. Bizim size tavsiyemiz çocuk odalarını turuncu renge boyamanızdır. Çünkü turuncu renginin yaratıcılığa katkısı bulunmaktadır. Evimizin dekorasyonunda mobilyalarımızı seçerken de ilk önce rahatlığına ve konforlu olmasına dikkat edilmelidir. Mobilya seçiminde renkler de çok önemlidir. Rengarenk mobilyalar yaşam alanlarımıza güçlü bir enerji katmaktadır. Dekorasyonda bir renk tonu belirleyerek odadan odaya ahenkli bir geçiş de yaratabiliriz. Bu birleştirici etkiyi yaratmanın en basit yolu pencere çerçevelerini, süpürgelikleri ya da kartonpiyerleri aynı renge veya açık bir tona boyayabiliriz. Bu etkiyi kumaşlar, perdeler, yatak örtülerinde yakalayacağınız uyumla gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.