ÇİÇEKLER VE EVİMİZ

İtinayla aranje edilmiş küçük büyük çiçek desteleriyle evinize çok farklı bir hava katabilirsiniz.

Seçtiğiniz çiçek destelerin rengi mobilyanıza göre değil de halınızın desenine ve rengine uymalıdır. Hatta halk arasında salon çiçeği dediğimiz çiçeksiz yeşil renginde bitkiler oturma odanızı bambaşka bir hava katabilirsiniz.

 Bayanların günün büyük bir kısmını geçirdiği mutfaklarını çiçeklerle süslenmesi önemlidir. Mutfak için küçük buketler vazo çiçekleri ve küçük saksı çiçekleri de kullanılabilmektedir. Tabi sık açan çiçekler kullanılırsa mutfağınız daha havalı ve canlı olacaktır. Örneğin:minik kaktüsler, rengarenk çiçekler ve  menekşeler mutfağınıza bambaşka bir görüntü katacaktır.

 Banyolarımız genelde ışık görmemektedir. Bu yüzden de fazla ışık istemeyen çiçekler ile renklendirebilirsiniz.

 Önceler uyunulan odalarda çiçek bulundurulmasının sakıncalı olduğuna inanılırdı. Fakat artık bu varsayım çürütüldü. Yani isterseniz yatak odalarınızda da canlı çiçekler bulundurabilirsiniz. Yeşil bitkiler veya yatak odanızın rengine uygun olan renklerdeki çiçekleri tavsiye ederiz. Bunların yerine gerçek çiçekler ile ayırt edilemeyen yapma çiçekleri de kullanmayı tercih edebilirsiniz.

 Evin girişi ev hakkında bilgi veren bir köşedir. İlk girişte bu köşeyle karşılaşıldığı için görünüşü önemlidir. Bu yüzdende buraya da göz alıcı bir canlı ya da isteğe göre yapay çiçek kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.