ÇATI KATLARININ RAHATLIĞI

Günün yorgunluğundan stresinden sıkıntısından arınmak ister insan.tek başına kahvesini yudumlamak ayaklarını uzatıp televizyon yada kitap okuyabileceği işlerini yapabileceği bir mekan ister.
Küçük ama dertlerini sıkıntılarını doldurabilecek kadar büyük olmalıdır bu oda
eğer evinizde bir çatı katı varsa çok şanlısınız. Dekor edildikten sonra nelerle karşılaştığınıza inanamayacaksınız. Evden çıkmak istemeyeceksiniz.
Çatı katlarına döşenen çam ağacından tahtalar sağlıklı bir nefes  verir insana gece rahat sorunsuz bir uyku dinç bir vücut neşeli bir gün sağlar. Çamların  geniş ve tavan hizasında olması da büyük bir ayrıcalıktır.

 Çatı katlarında olmazsa olmaz evlerde şöminedir. Lüks ve modern bir hava yaratıyor soğuk kış aylarında şöminenin keyfi bir başka olur. Sıcacık evlerde ailemizde birlikte şömine keyfi kokusuz dumansız  tehlikesiz rahat bir hayat yaşamı sunuyoruz.

 Şömine deyince akılda canlana içi dökümden ya da ateş tuğlasından yapılan ve dış mermerle  kaplı olan modellerdir.  Evlerin ısınma ihtiyacını karşılamakla kalmayıp evde romantik bir atmosfer görünüm kazandırıyor.
 
 Terasta açık havada sevdiklerinizle güzel günler geçirebilirsiniz. Çatı katların teraslarında güneşten korunmak için ahşap pergola tente veya şemsiyeyle terasınıza renk verebilirsiniz.
 Balkonunuzda yetiştireceğiniz meyve ağaçları ya da çiçekler yüksek bitkiler hem sizleri güneşten koruyacaktır hem de güzel bir dekor elde edeceksinizdir.
 Dış mekan mobilyalar seçerken mobilyalarınızı neme ve güneşe dayanıklı mobilyalar seçilmeli. Kolay temizlenir özelliğini de göz önünde bulundurmalısınız.
 Mekan büyüklüğünün de göre seçim yapılmalı, özelikle katlanabilir sandalyeler  genişlenebilir masalar küçük balkonlarda tercih edilir.
 Balkon duvarınızı beyaz boya tercih edin, hem ışığı daha iyi yansıtacaktır hem de aydınlık bir hava verecektir.
 Terasınızda cıvıl cıvıl renkli şezlonglarla da  rahat bir oturma bölümü oluşturabilirsiniz.
 Terasınızda  çam ağaçlarından yapılmış koltuklarınızın üzerlerini deri renkli yumuşak minderlerle kaplayıp güzel bir balkona sahip olabilirsiniz.
 Terasınızın bir bölümünü kış bahçesi yapabilirsiniz renk renk çiçeklerle meyve ağaçlarıyla   oturma masalarıyla ailenizle arkadaşlarınızla kış aylarında kapalı bir mekanda güzel çiçekler arasında 
 kendinizi ilk bahardaymışsınız gibi bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.