CAFE DEKORASYONU

Günümüzde çağın gelişimi ile birlikte cafe dekorasyonları da gelişmekte ve büyük ilgi görmektedir. Müşteri kitlesi cafe dekorasyonunda büyük önem taşımaktadır. Örneğin bir ailenin seçeceği cafeler ile gençlere hitap eden cafeler çok farklıdır. Buna dayanarak Cafe dekorasyonu birbirinde bağımsız olmalı ve her müşteri kitlesine oranla farklılık içermelidir. İlk önce bilinmesi gereken ise müşteri kitlesinin kimlere hitap ettiği ve müşteri memnuniyetidir.  Buna dayanarak cafe dekorasyonunun uygulaması yapılmalıdır. Çevrenin de verdiği etkenlerle cafemizin nasıl bir müşteri kitlesine hitap ettiğini görebiliriz.

Bu bilgiler doğrultusunda gençlere hitap eden cafe açmayı düşünüyorsanız ilk önce gençlerin tüm stresini atabileceği kadar cafenin rengarenk cıvıl cıvıl olmasını sağlayarak dekorasyona başlayabilirsiniz. Duvar renkleri tamamlandıktan sonra buna uygun olarak masa ve sandalye seçmeniz çok kolay olacaktır. Tabi sandalye seçiminiz şekilli ve spor olursa çok daha iyi olacaktır.

Eğer cafeniz iş çıkışında ya da öğle arasında dinlenmeye gelen orta yaş kitlesine hitap ediyorsa gençlerin tam aksine sakinleştiren bir ortam hazırlanmalıdır. Rengarenk duvarların tersine biraz daha ağır renkler ve kaliteli malzemeler kullanılmalıdır. Örnek olarak kahve tonları ve ışıklandırma ile ortama hoş ve rahat bir hava katabilir. Ayrıca spor sandalyenin aksine rahat sandalyeler ve isteğe bağlı spor koltuk tarzı da seçebilirsiniz.

Aynı zamanda hem canlı hem ve göze çarpan renklerin hem de ağır ve kaliteli renklerin kullanımıyla her müşteri kitlesine hitap eden cafe dekore edebilirsiniz. Bunlara uygun tablolar ortama hem renk hem de rahatlık katacaktır. Tabi ortamı yönlendirmek ve memnuniyet vermek size bağlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.