BEBEKLERİMİZ İÇİN

Hamilelik dönemimde evin yeni üyesini bekleyen heyecanlı anne-baba bir yandanda minik yavrularına hazırlıklarını yapmaya başlarlar. Beklenen misafiri en iyi şekilde karşılayabilmek adına yaptıkları en güzel şey muhakkak ki ona muhteşem bir oda hazırlamaktır. Günümüzde dünyaya gözlerini açan bebekler oldukça şanslı olduklarının bilincinde olmayacaklardır ama gün geçtikçe artan bebek odası modelleri ve konforuyla odalarının keyfini sürecekleri  bir gerçek.

Minik bebeğimizin rahatlığı elbette ki her şeyden önce geliyor. Bunun için yapacağımız seçimlerde bebek odamızın kalitesine,konforuna önem vermemiz gerekmekte. Günümüzde bebek odalarında yapılan yeni dizaynlar,kalitesi,kullanım rahatlığı eskiye nazaran oldukça ilerleme gösteriyor. Son zamanlarda bebek odaları bebeğimizin yaşı ilerlese de kullanabileceği şekilde düşünülerek yapılıyor ve düşünürsek buda ailenin bütçesine katkıda bulunuyor. Bunun yanı sıra bebek odasını hazırlarken bebeğimizin büyüyeceği zamanı da göz önünde bulundurarak ona göre seçim yapmamız gerekiyor. Çünkü bebek yürümeye başladığı anlardan itibaren odasını oyun odası olarak kullanmaya başlayacaktır. Bu nedenledir ki odamızın kalitesi bebeğimizin güvenliği için önemlidir.

Nasıl bir bebek odası seçmeliyiz:

Minik bebeğinizin güveni ve içinizin rahat olması için elbette ki odanıza en yakın olanı bebek odası yapmanız daha uygun olacaktır. Bununla beraber odanın sağlık açısından da bebeğinize en uygun şekilde hazırlanması gerekiyor. Yeni doğan bebeklerin büyüklere oranla organlarının daha hassas olduğunu ve hastalıklara karşı ne kadar savunmasız olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle en başta odanın sıcaklığına dikkat edilmelidir. Bir bebek odasının uygun görünen sıcaklık derecesi 20-22 derece arasıdır.Isıtıcı ve radyatörlerin bulunduğu ortamda havadaki nem oranı dengesini bozduğunu da göz önünde bulundurarak ısıtma sistemlerinin yanında mutlaka su bulundurmamız en doğrusu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.