BEBEK ODASI DEKORASYONU

Bebek odası dekore ederken ilk önce ferah ve iç açıcı bir duvar rengi seçilmelidir. Devamlı kullanabileceği bir oda tasarlamak istiyorsanız beyaz, krem ve bej rengi gibi açık ve her mobilyada kullanılabilecek bir renk tonu seçilmelidir.

Duvar rengine uyumlu ve fazla yer kaplamayacak çocuğun rahat hareket edebileceği mobilya modelleri çok önemlidir.  Bu mobilyaları gösterecek farklı renklerde aksesuarlarla da oda süslemesi yapılabilir. Çok fazla yer kaplamayan mobilya türü olarak ise fazla çekmecesi olan mobilya türleridir. Böylelikle çocukların hem eşyalarını hem de giysilerini rahatça koyabileceksiniz. Bunun yanı sıra çok fazla camlı mobilya almamaya dikkat etmelisiniz. Dış görünümünden çok mobilyaların ve aksesuarların çocuğunuza zarar vermemesine dikkat ederek seçmeye özen gösterin. Mobilya köşelerini de sivri değil yuvarlak olmasına dikkat etmelisiniz.

 Aynı zamanda bebekken oyuncaklarını, büyüdüğünde ise kitaplarını koyabileceği duvara monteli raflar çok daha şık durduğu gibi aynı zamanda kullanışlı ve yer kaplamayacaktır.

Bebeğinizin karyolasını ilerde yatak olacak şekilde dekore ederseniz ilerde odayı değiştirme gibi bir sorununuz olmayacaktır. Geniş ve kendisinin rahat edeceği bir yatak seçilmelidir. Yatak örtüsünü halısına uyumlu olarak düzenlerseniz bebeğinizin odası hem şimdi hem de yıllar sonra kullanışlı olarak kalır. Böylece bebeğinizin dekorasyonu birbiriyle tamamen uyum içinde sağlanmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.