BAR DEKORASYONU NASIL OLMALIDIR?

Evlerde önemli bir köşe olan barlarında bir tarzı ve dekoru vardır. Bar dekorasyonunda öncelikle ne tip bir bar kurmak istiyorsunuz ona göre dekor uygulamasını yapmalısınız. Bar tipleri: Amerikan Bar, Bahçe Tipi Bar, Bambu Bar, Lüx Bar ve Modern Bar’dır.

AMERİKAN BAR: Amerikan bar denildiğinde çoğunlukla lüks evlerde dekore edilmiş, evlerde farklı bir yaşam tarzı olarak kullanılan ve misafirleri ağırlamak amacıyla dekore edilen bar tipi olarak aklımıza gelmektedir. Her zevke göre dekore edilen Amerikan barlar,  kimi evlerde salonların herhangi bir köşesinde, kimi evlerde ise bahçe veya teras gibi evlerinin herhangi bir yerinde dekore edilmiştir. Evlere tamamen farklılık katan Amerikan barlar hemen hemen artık her evde dekore edilmeye başlanmıştır.

BAHÇE TİPİ BAR: Köşk ya da villa gibi büyük bahçeli evlerde genel olarak bahçe tipi bar dekorasyonu uygulanır. Bahçe tipi barlar çardak görünümünde olup gelen misafirlere rahat bir ortam sunmaktadır. Bahçe tipi barlar yazlık evler ve pansiyonlarda da çok sık rastlanmakta ve sıcak bir ortam olmaktan dolayı bu barların dekorasyonu çoğalmaktadır.

BAMBU BAR: Bambu barların dekorasyonu bambu ağacından yapılmaktadır. Bu nedenden dolayı bambu bar tipi dekorasyonlar insana huzur verici bir ortam sağlamaktadır. Bambu barlar bir duvar, duvara bitişik tezgah ve üç sandalye olarak dekore edilmiştir. Çok sade ve ufak olmasından dolayı küçük ailelerin tercih ettikleri bir bar tipi haline gelmiştir.

LÜX BAR: Lüx bar dekorasyonu sadeden tamamen uzak süsü, şıklığı ve abartılı gösterişi sevenlerin tercih ettikleri bir bar tipidir. Lüx barın özellikleri Amerikan barla aynı fakat daha gösterişli ve göz alıcıdır. Sandalye süslemesi bir dekor harikası halinde olup el işçiliği ayrı bir hava katmaktadır. Adı gibi lüx barları tercih edenler için mükemmel bir bar tipidir.

MODERN BAR: Modern bar dekorasyonlarında en çok dikkat çeken deri kullanımıdır. Modern barlarda tezgah bulunur ve çok kullanışlı hale getirilir. Bu nedenle herkesin kullanabileceği bar olarak dekore edilen bir Amerikan bar tipidir. Dış görünüşü ahşap olup bu özelliği ile bahçe tipi bara da benzemektedir. Her türlü bar tipinden farklı bir özellik almaktadır. Modern bar dekorasyonlarında deri ve ahşabın birleşimiyle farklılık katan bir bar özelliğini taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.