AMERİKAN TARZI EVLER

Kuzey Amerikalılar ve Finlandiyalılar dünyada güvenlik ve konfor standardı en yüksek konutlara sahiptirler. Bunun nedeni ahşabın konut inşatlarında sistem olarak tercih edilmesidir ve vatandaşların konfor ve güvenliğini artırmak isteyen birçok ülkede amerikan tipi evler sistemini seçmektedirler. Bu gün güvenlik, sağlık, enerji, verimlilik, çevreye duyarlılık, deprem ve rüzgar fırtınalara  karşı dayanıklı en doğru seçim amerikan tipi evlerdir.

Fabrikalarda imalatı tamamlanmış ahşap amerikan evi en uzak mesafeye dahi duvar panelleri, döşeme krişi, çatı makasları birleşenlerinin nakledilmesi şantiyede prepaprike duvar panellerinin montajı gibi ahşap amerikan modülasyonu yardımcılara maliyet avantajı zaman tasarrufu sağlar.

Amerikan evlerinin çatıların yapımında ahşap makaslar kullanıldı. Evin boyutunun büyütülmesi veya yenilenmesi amerikan ahşap evlerinde daha kolaydır. Ahşap amerikan evleri en düşük hava kirliliği indeksine sahiptir. Beton binalar ahşap amerikan evlerine göre fazla hava kirliği yaratır.

Küresel ısınma en az amerikan ahşap evlerinde, beton ev ise fazla sela gazı salımı yapar.

ahşap amerikan evelerinin düşük su kirliliği etkisine sahiptir,beton evler ise su kirliliği yaratır.

Ahşap amerikan evleri en düşük kaynak kullanımı evleridir,beton evler ise 3 katı kaynak kullanılır.

Günlük hayatınızda ayrıntılı bir düşünün konfor ve yaşam kalitesi sağlamak amacıyla amerikan evlerinde yaşamayı tercih edin sizden bir ekstra maliyet götürmez yaşamınıza kolaylık sağlar.

Amerikan evleri herkesin hayalinde ancak ülkemizde bu tarz konutların yaygınlaşacağı günler çok uzak gözüküyor. Amerikan evleri hakkında biraz bilgi vermek gerekirse, yeni duş sistemi yapısıyla  şaşırtıyor duvara monte edilmiş bir çok duş başlığı bulunuyor mutfak ve banyolardaki gereksiz sesleri azaltmak için ses azaltıcı panlarında bulunduğu amerikan evlerinde döşemelerin altına konulan ufak tüpler petek görevini görüyor ve görüntü kirliliği yaratmıyor.

Amerikan evlerinde hırsız alarm sistemi, güneş kolektörü, akıllı ev sistemleri, jeneratör gibi özel güvenlik araçları bulunmaktadır.

“AMERİKAN TARZI EVLER” için bir yorum

  1. Sn.Yetkili yazınızı okudum ve bu işi yüksek maliyetlerle yapanlardan olduğunuzu düşünüyorum.Bakın gerçek ABD evi yerinde uygulanır ve her projenin uygulanabilmesi esasına dayanır.Ama ülkemizde ABD deneyimli bu işi yapacak kimse olmadıgından maliyetiniz tabiiki yüksek olacaktır. Bununda nedeni fabrika üretimi,proje,nakliye,kalabalık işçilikler vb.dir. Ararsanız görüşebiliriz.. İyi çalışmalar dilerim.. 05324274087

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.