3 ALTIN ÖNERİ

Aslında dekorasyon sanıldığı kadar karmaşık bir olay değildir. Eğer size bahsedeceğimiz 3 altın öneriyi uygularsanız sizde tek başınıza harikalar yaratabilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken çevreye yani doğa bakmaktır. Çünkü doğada yaratılan her şey aslında bizim için en önemli ipuçlarını vermektedir. Dünya aslında muhteşem bir doğal dekora sahip durumdadır. Öyle ise bizde bunun nimetlerinden yararlanabiliriz. Doğanın kullandığı renk tonlarını ve renk uyumlarını takip edebiliriz. Kendi için de kullanmış olduğu dokuları ve çizgileri takip edebiliriz. Denizlerin mavisi ile kumsalların rengi arasında uyumu örnek alabilir, pembe gülün ve yeşil yaprağının sağladığı bütünlüğü başlangıç noktası olarak kullanabiliriz.

İkinci önerimiz önce kendinize bir tarz belirlemenizdir. Böylece ilk adımı atmış olursunuz. Daha sonra belirlediğiniz tarza göre birbiri ile uyumlu renkleri kullanarak tarzınızı tamamlamış hale gelirsiniz.

Son önerimiz ise mutlaka doğru aydınlatma tekniklerini seçmenizdir. Renkler ve tarzınızı seçtiniz sıra onları ortaya çıkartacak aydınlatmayı gerçekleştirmektedir. Aydınlatma dekorasyonda oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Ne kadar muhteşem bir dekor gerçekleştirirseniz gerçekleştirin eğer doğru bir aydınlatma uygulamadıysanız bunun hiçbir anlamı olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.