YER DÖŞEMELERİNİZİ SEÇERKEN

Yer döşemeleri mekânlar için önemli detaylardan biridir. Dekorasyonunuza uygun yer döşemesine karar vermek bazen zor olabilir. Eğer klasik bir stile sahip bir eviniz varsa o zaman ahşap ya da laminant parke tercih etmenizi öneririz. Modern tarzda bir dekorasyona sahipseniz, bu seferde seramik ya da yine laminant parke kullanabilirsiniz.

 

Mutfak ve banyo zeminlerinde genel olarak seramik tercih edilmektedir. Bunun dışında farklı olarak mermer zeminde kullanabilirsiniz. Bazen farklı dokular elde etmek için ahşap görünümlü seramik kullanmak gibi bir avantaja da sahipsiniz. Yine 2010 yılı içerisinde oldukça moda olan Jean görünümüne sahip laminantları kullanarak evinize spor bir zemin kazandırabilirsiniz.

Tüm bu zemin çeşitleri içinden doğru zemini seçmek önemlidir. Bazen bazı şartlar yüzünden her mekânda her zemin kullanılamayabilir. Örneğin mutfaklarımıza laminant parke kullanmak akıllıca bir çözüm olmaya bilir. Nedeni mutfaklarımızda su ile haşır neşir olmamızdır. Herhangi bir su taşması yaşandığında parkeler bundan olumsuz etkilenir. Bu yüzden de zemin tercihi yaparken mekânın şartlarının buna uygun olup olmadığını gözden geçirmenizi tercih ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.